Partner serwisu Visa dla biznesu

Fintech Lydia zaoferuje pożyczki we współpracy z Younited Credit

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#LendTech
Opublikowano: 6 lipca 2020, 13:47 Aktualizacja: 6 lipca 2020, 13:47

Francuski startup Lydia ogłosił partnerstwo z Younited Credit. Klienci uzyskają dostęp do pożyczek w kwocie od 500 euro do 3 tys. euro. Z aplikacji Lydia korzysta około 3,5 mln klientów w Europie. Nowa usługa zostanie uruchomiona we Francji w ciągu najbliższych miesięcy.

Fintech Lydia zaoferuje pożyczki we współpracy z Younited Credit

Lydia to francuski fintech (nie mylić z lendtechem Lidya, o którym pisaliśmy dzisiaj na Fintek.pl), który rozpoczynał działalność jako aplikacja umożliwiająca przelewy P2P. Ostatnio firma pozyskała 45 mln dolarów w rundzie inwestycyjnej prowadzonej przez Tencent. Teraz celem startupu jest oferowanie szerokiej gamy produktów finansowych.

Fintech Lydia nawiązuje współpracę z Younited Credit

Dzięki współpracy z Younited Credit użytkownicy aplikacji Lydia będą mogli zaciągnąć pożyczkę w kwocie od 500 EUR od 3 tys. EUR na okres od 3 do 36 miesięcy. Klient aplikuje o pożyczkę i otrzymuje odpowiedź fintechu w ciągu 24 godzin.

W przypadku zaakceptowania oferty mamy siedem dni na zmianę decyzji (wymóg regulacyjny we Francji). Po upływie siedmiu dni pieniądze trafiają na konto w aplikacji Lydia. Można z nich korzystać za pomocą płatności Apple Pay, Google Pay i Samsung Pay, a także kart płatniczych Lydia i przelewów P2P – podaje serwis TechCrunch.

Younited Credit to nie pierwszy partner pożyczkowy francuskiego startupu. W aplikacji Lydia można zaciągnąć także kredyt dzięki ofercie Banque Casino – od 100 euro do 1 tys. euro. Są to jednak pożyczki krótkoterminowe, ponieważ należność trzeba uregulować w trzech ratach. Z produktów Younited Credit korzystają także inne fintechy – przykładowo N26.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

fintech-lydia-zaoferuje-pozyczki-we-wspolpracy-z-younited-credit