Dofinansowanie jest częścią rundy inwestycyjnej rozpoczętej w styczniu 2019 roku. Na początku N26 pozyskał 300 mln dolarów, a następnie w lipcu 2019 inwestorzy dorzucili do tego kolejne 170 mln. Teraz fintech otrzymał kolejny zastrzyk finansowy w wysokości 100 mln USD, co oznacza, że w sumie we wspomnianej rundzie N26 pozyskał 570 mln dolarów.

100 mln dolarów dla fintechu N26

W najnowszym dofinansowaniu wzięli udział wszyscy najważniejsi inwestorzy, którzy już wcześniej wsparli N26. Pieniądze mają zostać wykorzystane na dalszy rozwój produktu oraz wzmocnienie pozycji spółki na kluczowych rynkach.

N26 wystartował w styczniu 2015 roku w Niemczech i w Austrii. Obecnie posiada około 5 mln klientów i działa w większości europejskich krajów. Fintech oferuje bankowe konto bieżące wraz z kartą Mastercard, możliwość zaciągnięcia kredytu, przelewy walutowe i darmowe płatności na całym świecie (coś na kształt Revoluta).

N26 działa także w Polsce, ale na razie bez większych sukcesów. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku niemiecki challenger bank rozpoczął ekspansję na rynek USA, gdzie pozyskał już 250 tys. użytkowników.

Mniejszym powodzeniem zakończył się debiut N26 w Wielkiej Brytanii, czyli ojczyźnie znacznej części dużych challenger banków – takich jak Starling, Revolut, Monzo, czy Atom. Ostatecznie N26 postanowiło wycofać się z UK w obliczu zbliżającego się Brexitu.