Partner serwisu Visa dla biznesu

Fintech od Nest Banku wchodzi na rynek z nowym produktem

Fintek
Fintek
#Fintech#Nest Bank#Start up
Opublikowano: 9 września 2019, 15:30 Aktualizacja: 10 września 2019, 10:25

Faktoria, fintech działający pod skrzydłami Nest Banku, wprowadza usługę faktoringu pełnego. Spółka działa na rynku od września 2018 roku.

Fintech od Nest Banku wchodzi na rynek z nowym produktem

Koncepcja każdego nowego produktu Faktorii współtworzona jest podczas warsztatów, w których uczestniczą jego bezpośredni odbiorcy, czyli mikroprzedsiębiorcy z różnych regionów Polski – czytamy w komunikacie prasowym Nest Banku.

Faktoria wprowadza nową usługę – faktoring pełny

Ideą faktoringu pełnego jest to, że firma faktoringowa przejmuje od przedsiębiorcy ryzyko braku otrzymania płatności za fakturę. Faktoria sfinansuje nawet 90% wartości faktury. Oferta obejmuje należności z terminem płatności nawet do 120 dni. Nest Bank zapewnia, że faktoria nie będzie miała problemu z rzetelną oceną kontrahenta – tak aby zminimalizować ryzyko braku płatności z jego strony.

Jeśli jednak odbiorca będzie się opóźniał  z płatnością to firma sama zajmie się prowadzeniem działań monitorujących i windykacyjnych, mających na celu odzyskanie środków. Klient otrzymuje finansowanie, zapłatę za fakturę przed terminem jej płatności, dzięki czemu może spłacić swoje zobowiązania (utrzymać wizerunek rzetelnego partnera w biznesie) czy rozwijać swój biznes poprzez dalsze zakupy lub inwestycje. Produkt dostępny jest w sprzedaży bezpośredniej.

W ciągu ostatnich tygodni Nest Bank wprowadza sporo nowości. Na początku sierpnia Nest zaprezentował tak zwany Agregator Finansów, dzięki któremu klienci będą mogli mieć podgląd do salda, odbiorców oraz operacji wykonywanych na wszystkich posiadanych kontach – także tych w innych bankach. Stanie się to możliwe już od 14 września, czyli po wejściu w życie unijnej dyrektywy PSD2.

Otwórz teraz sprawdzone przez FINTEK konto osobiste w NEST BANK


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

fintech-od-nest-banku-wchodzi-na-rynek-z-nowym-produktem