Firma działa w Polsce od lipca 2018 roku, w strategicznym partnerstwie z ING Bankiem Śląskim. Na naszym rynku Twisto oferuje odroczone płatności, czyli transakcje w formule „kup teraz, zapłać później”. Klient ma 21 dni na zapłacenie za e-zakupy bez dodatkowych kosztów. Rozwiązanie jest dostępne w ponad 150 sklepach internetowych. E-sklepy mogą wdrożyć Twisto samodzielnie lub jako element bramki do płatności online banku ING, imoje.

Twisto planuje nowości na polskim rynku

Głównym produktem Twisto jest jednak aplikacja do codziennych płatności, połączoną z kartą wielowalutową. Użytkownicy uzyskają dostęp do bezpłatnej aplikacji mobilnej z rozwiązaniami do realizowania codziennych płatności, takimi jak opłacanie rachunków i faktur za pomocą zdjęcia telefonem i podział płatności za rachunek w restauracji na kilka osób jednym kliknięciem. Aplikacja jest powiązana z wielowalutową kartą Mastercard, która oferuje atrakcyjny kurs wymiany walut. Umożliwia również dostęp do indywidualnej linii z kredytem odnawialnym i realizację płatności zbliżeniowych przy pomocy Apple Pay.

W drugiej rundzie inwestycyjnej Twisto pozyskało 60 mln złotych (14 mln euro), a dominującą rolę odegrały międzynarodowe fundusze Finch Capital i Velocity Capital. Nowe akcje objęli również dotychczasowi inwestorzy fintechu – ING Ventures, UNIQA Ventures i ING Bank Śląski, którzy do tej pory zainwestowali w Twisto ok. 21 mln zł (5 mln EUR). Jednym z kluczowych inwestorów w spółce pozostał ENERN, fundusz venture i private equity, w Polsce znany z inwestycji w Booksy i Finiata.

Po drugiej rundzie finansowania Twisto ma zabezpieczone ponad 21 mln EUR kapitału własnego i 15 mln EUR finansowania dłużnego. Do końca roku firma planuje pozyskać na rozwój dodatkowe 30-40 mln EUR finansowania dłużnego.