Partner serwisu Visa dla biznesu

Fintech z polskimi korzeniami wreszcie stał się rentowny

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#Start up
Opublikowano: 28 sierpnia 2019, 14:51 Aktualizacja: 28 sierpnia 2019, 14:51

Azimo, czyli brytyjski fintech z polskimi korzeniami poinformował, że w II kwartale bieżącego roku po raz pierwszy osiągnął rentowność. To naprawdę ważny krok w działalności firmy, ponieważ wiele fintechów ma problem z ograniczeniem generowanych strat. Co więcej zmienia się także kierownictwo spółki.

Fintech z polskimi korzeniami wreszcie stał się rentowny

Azimo zostało założone w 2012 roku przez Martę Krupińską, Marka Wawro i Michaela Kenta. Fintech oferuje szybkie i tanie przelewy międzynarodowe, a jedno z biur firmy mieści się w Krakowie. Od końcówki zeszłego roku Azimo działa także w Polsce.

Azimo osiąga rentowność i zapowiada zmiany w zarządzie

Serwis Tech Crunch pisze, że II kwartał 2019 r. był pierwszym okresem, w którym Azimo zanotowało zyski. W sumie do dzisiaj spółka pozyskała około 50 mln dolarów od takich inwestorów jak Rakuten, eVentures, Greycroft, Frog Capital. Azimo posiada około 2 mln użytkowników. Działalność fintechu skupia się głównie na Afryce, Południowo-Wschodniej Azji, Europie Wschodniej i Ameryce Łacińskiej. Spółka chce także poszerzyć swoją ekspansję na inne kraje azjatyckie.

Fintech poinformował nie tylko o osiągnięciu rentowności, ale także o zmianach w zarządzie. Michael Kent ustępuje ze stanowiska CEO, aby zająć inną pozycję dyrektorską. Zastąpi go Richard Ambrose, który do tej pory piastował funkcję COO Azimo. Z kolei Mart Krupińska odeszła z firmy w grudniu 2017 roku i obecnie przewodzi londyńskiemu oddziałowi Google for Startups.

Co dokładnie oferuje Azimo? Fintech umożliwia klientom wysyłanie pieniędzy do 190 krajów i terytoriów na całym świecie, korzystając z takich metod jak przelew bankowy, odbiór gotówki czy doładowanie telefonów komórkowych (przelew na numer telefonu). Pozornie prosta usługa cieszy się bardzo dużą popularnością wśród emigrantów zarobkowych, którzy dzięki Azimo mogą w prosty i przede wszystkim tani sposób przesyłać pieniądze do kraju pochodzenia.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

fintech-z-polskimi-korzeniami-wreszcie-stal-sie-rentowny