Niektórzy powiedzą, że to proza życia, normalna rzecz w biznesie. Ale to nieprawda. Wyzwania, przed którymi stoimy to rzeczy całkowicie nowe dla większości z nas i nie było do tej pory business planu, w którym jakikolwiek manager przedstawiałby inwestorom scenariusz działań na czas „lock downu” w gospodarce.

Nie jest to zatem rynkowa weryfikacja, ale jestem więcej niż pewien, że rynek prędzej czy później – upomni się o nich. Czy sektor fintech będzie wyglądał inaczej? Z pewnością. Możemy założyć, że popularność usług finansowych świadczonych przez Internet będzie rosła. I to chyba jedyna pewna rzecz, bo cała reszta – to jeszcze jedna wielka niewiadoma.

Przed nami najtrudniejszy tydzień w historii polskiej gospodarki. Ale głowa do góry. Nie traćmy nadziei i przede wszystkim róbmy wszystko co w naszej mocy, by każdy kto tego chce – mógł jak najszybciej wrócić do pracy i codziennego życia.

Dla tych co zostają w domu

Na Fintek.pl opublikowaliśmy ponad 6,5 tys. artykułów. Mamy też serię świetnych podcastów o fintech oraz wiele nagranych filmów. Zachęcam do przejrzenia naszego archiwum – Fintek.pl to cenna wiedza, merytoryczne felietony oraz doskonałe wywiady. Dokładamy starań, by każda spędzona z nami minuta, była warta Państwa czasu.