Partner serwisu Visa dla biznesu

Fundusz PGE Ventures przeznaczy 100 mln złotych na rozwój startupów

Fintek
Fintek
#Start up
Opublikowano: 30 września 2019, 10:11 Aktualizacja: 30 września 2019, 10:59

Fundusz SpeedUp Energy Innovation powered by PGE Ventures chce zainwestować 100 milionów złotych w technologiczne przedsięwzięcia z Europy Środkowo-Wschodniej. Pod lupą znalazły się rozwiązania z obszarów odnawialnych źródeł energii, zarządzania big data, digitalizacji danych i technologii przemysłu 4.0. 

Polski fintech Luna pozyskał 2,5 mln dolarów

Twórcy rozwiązań, które mogłyby znaleźć zastosowanie w Grupie PGE i tych, które charakteryzują się wysokim potencjałem wzrostu mają szansę otrzymać od 3 do nawet 19,5 mln złotych na rozwój.

Setki milionów złotych dla startupów technologicznych od PGE Ventures

SpeedUp Energy Innovation (SEI) to fundusz utworzony przez PGE Ventures, Polski Fundusz Rozwoju, Grupę SpeedUp oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu BRIdge VC. Jego celem jest inwestowanie w rozwiązania technologiczne znajdujące się w zaawansowanej fazie wzrostu i ekspansji, czyli takie, które mają już pierwszych klientów i poszukują finansowania – czytamy w komunikacie.

Obszary inwestycyjne funduszu to branże szeroko powiązane z sektorem energetycznym, czyli obszarami w których działa Grupa PGE. Wśród poszukiwanych rozwiązań znajdują się technologie związane między innymi z elektromobilnością (od systemów ładowania, w tym wykorzystania instalacji prosumenckich do zasilania pojazdów elektrycznych, po systemy zarządzania e-mobilnością), bateriami (np. systemy optymalizujące zużycie baterii), czy zarządzaniem Big Data w różnych sektorach – od medycyny po energetykę i OZE (odnawialne źródła energii).

W obszarze OZE, SpeedUp Energy Innovation poszukuje startupów, które mogłyby zostać wykorzystane między innymi w optymalizacji i zarządzaniu mikroinstalacjami OZE, ale również technologie zwiększające wydajność wielkoskalowych instalacji OZE, czy metody podnoszące efektywność magazynowania energii. Poszukiwane są również spółki technologiczne zajmujące się wykorzystaniem blockchain oraz Internetu Rzeczy.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

fundusz-pge-ventures-przeznaczy-100-mln-zlotych-na-rozwoj-startupow