Partner serwisu Visa dla biznesu

Garmin Pay w ING Banku Śląskim? Prace już trwają

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#ING Bank Śląski#Płatności
Opublikowano: 1 sierpnia 2019, 09:30 Aktualizacja: 1 sierpnia 2019, 11:47

ING Bank Śląski pracuje nad wdrożeniem płatności mobilnych Garmin Pay. Rozwiązanie powinno pojawić się w banku za kilka miesięcy.

Garmin Pay w Banku Millennium? Tak, najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu

O planowanym wdrożeniu jako pierwszy napisał Wojciech Boczoń z PR News. Biuro prasowe ING potwierdziło, że płatności Garmin Pay zostaną udostępnione klientom w najbliższym czasie. Kiedy? Niestety na razie nie wiadomo.

ING Bank Śląski udostępni płatności Garmin Pay

Banki nie podaje orientacyjnych terminów, ale możemy się spodziewać, że Garmin Pay pojawi się w ING Banku Śląskim za kilka miesięcy. Przypomnijmy, że parę dni temu mobilne płatności smartwatchami Garmina zostały udostępnione klientom Banku Pekao – na razie tylko dla posiadaczy kart Mastercard. Użytkownicy „plastików” Visa będą mogli skorzystać z Garmin Pay jeszcze przed końcem 2019 roku.

Na razie Garmin Pay oferuje pięć banków działających w Polsce: Santander Bank Polska, PKO Bank Polski, Bank Pekao, Getin Bank i Nest Bank. Do mobilnego portfela Garmina można również podpiąć kartę Revoluta. Płatności obsługują takie modele smartwatchy jak vivoactive 3, Forerunner 645, czy Fenix 5S Plus. Najtańsze zegarki kosztują około 900 złotych.

Jak rozpocząć korzystanie z Garmin Pay? Należy zainstalować na swoim smartfonie specjalną aplikację Garmin Connect – dostępną w Google Play i App Store. Po instalacji należy połączyć z nią zegarek i dodać kartę, za pomocą której będziemy korzystali z opcji płacenia zegarkiem. Dodana karta będzie widoczna zarówno na ekranie telefonu, jak i zegarka. W momencie płatności należy przytrzymać przycisk akcji lub menu i zbliżyć zegarek do terminala (po wcześniejszym wpisaniu czterocyfrowego PIN-u na ekranie smartwatcha).


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

garmin-pay-w-ing-banku-slaskim-prace-juz-trwaja