Giełda Coinrail umieściła na swojej stronie internetowej wpis, w którym poinformowała użytkowników, że stała się obiektem cyberataku. Spowodowało to stratę około 30% kryptowaluty, która aktualnie była przedmiotem obrotu na giełdzie. Włamanie miało miejsce w niedzielę. O sprawie informuje serwis Reuters.

Kolejny cyberatak na giełdę kryptowalut

Nie poinformowano ile wynosi wartość utraconej waluty, ale szacuje się, że może to być nawet ponad 40 mln USD. Mimo, że Coinrail jest jedną z mniejszych giełd krypto, trafiła na celownik cyberprzestępców, co ilustruje wielkość i popularność rynku krypto. W oświadczeniu wydanym przez giełdę poinformowano, że współpracuje ona z policją w sprawie włamania, a handel na niej został tymczasowo zawieszony. Nie jest wiadome, czy i w jaki sposób Coinrail będzie chciało zrekompensować starty swoich klientów. Jest to kolejny atak po głośnym zdarzeniu na japońskiej giełdzie Coincheck, które miało miejsce na początku tego roku – ta zwróciła stracone środki swoim klientom.

Kolejny atak może być swego rodzaju przypomnieniem i zwróceniem uwagi na fakt, że przestrzeń kryptowalut wciąż pozostaje nieuregulowana. Tydzień temu poinformowaliśmy Was, że Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała stanowisko w sprawie funkcjonowania giełd i kantorów kryptowalut w Polsce. Nadzorca zapewnia, że nie ma nic przeciwko legalnej działalności tych giełd, a dodatkowo zaprasza je do Programu Innovation Hub. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

/Asia Stankiewicz