Bloomberg powołuje się na dane serwisu CoinGecko. Wartość rynku kryptowalut podwoiła się w około 2-3 miesiące z poziomu 1 bln do 2 bln dolarów.

Kapitalizacja rynku kryptowalut to już ponad 2 bln dolarów

Prym wiedzie oczywiście bitcoin. CoinGecko śledzi już ponad 6,6 tys. BTC, ale ich faktyczna liczba jest zapewne jeszcze większa. W sumie CoinGecko podaje, że wartość wszystkich śledzonych bitocinów wynosi 1 bln dolarów, co oznacza, że BTC odpowiada za ponad połowę kapitalizacji całego rynku krypto.

W samym 2021 roku wartość bitcoina wzrosła ponad dwukrotnie. Obecnie za jednego BTC trzeba zapłacić około 58 tys. dolarów. Kolejne kryptowlauty z najwyższą kapitalizacją to Ether, Finance Chim, Polkadot, Tether i Cardano. Ich łączna wartość oscyluje w granicach 422 mld USD.

W czasie praktycznie zerowych stóp procentowych coraz większa grupa inwestorów zwraca się w stronę kryptowalut. Przykładowo Tesla przekazała ponad 1 mld dolarów ze swoich rezerw na zakup bitcoina i zaczęła przyjmować płatności za samochody w BTC.

Z kolei Morgan Stanley pozwala najbogatszym klientom dodawać tokeny do swojego portfolio. Na rynku kryptowalut coraz bardziej aktywnie działają też takie firmy jak Visa, Mastercard, czy PayPal.