Jeszcze wczoraj pisaliśmy o zmianach w mBanku i umożliwieniu klientom płatności Google Pay bez konieczności wpisywania kodu na terminalu. Podobne komunikaty do swoich klientów rozesłał także Alior Bank. Teraz z informacji Google wynika, że nowy sposób uwierzytelniania transakcji będą wprowadzały kolejne banki działające w Polsce.

Google wprowadza nową metodę autoryzacji Google Pay w Polsce

– Do tej pory, w przypadku płatności powyżej 100 zł w Polsce, musieliście podawać kod PIN Waszej karty płatniczej. Dzięki wprowadzanym właśnie przez nas zmianom, nie będzie już to konieczne. Wkrótce, w przypadku płatności na wyższe kwoty, wystarczy odblokować telefon i zbliżyć go do terminala. Ta metoda uwierzytelniania jest już używana przez Google Pay w większości krajów na całym świecie i cieszymy się, że udostępniamy ją także w Polsce – czytamy w na blogu Google Polska.

Aktualizacja rozpoczyna się od 13 października i w ciągu miesiąca wszyscy użytkownicy Google Pay w Polsce będą mogli korzystać z autoryzacji na smartfonie. W komunikacie czytamy, ze Google współpracuje w tym zakresie ze swoimi partnerami – bankami oferującymi ten rodzaj płatności, a także firmami Mastercard i Visa.

Dzięki wprowadzonym zmianom przy płatnościach powyżej 100 zł z Google Pay wystarczy odblokować telefon i zbliżyć go do terminala. Smartfon można odblokować na przykład za pomocą kodu, hasła, wzoru, lub odcisku palca. Ta metoda uwierzytelniania jest już używana przez Google Pay w większości krajów na całym świecie. W Polsce z podobnego rodzaju autoryzacji mogą już korzystać także użytkownicy Apple Pay i Garmin Pay.