Dzięki temu klienci banku mogą płacić zbliżeniowo telefonom z wykorzystaniem Google Pay zarówno kartami debetowymi, jak i kredytowymi. Warto przypomnieć, że na początku maja ING umożliwił dodawanie kredytówek także do portfela Apple Pay.

Karty kredytowe w portfelu Google Pay

Do Google Pay można podpinać także te karty kredytowe, które nie posiadają funkcji zbliżeniowej. Po dodaniu takiego plastiku należy włączyć płatności zbliżeniowe w aplikacji mobilnej lub serwisie transakcyjnym Moje ING.

Klienci, którzy chcą korzystać z płatności zbliżeniowych za pomocą Google Pay, powinni posiadać telefon z systemem Android w wersji 5.0 lub nowszej obsługujący technologię NFC. Aplikacja bezpiecznie przechowuje numer karty i umożliwia płacenie za pomocą telefonu w sklepach posiadających terminale zbliżeniowe oraz w aplikacjach i stronach internetowych wspierających płatności Google Pay.

Posiadacze kart kredytowych Visa i Mastercard mogą cieszyć się wygodnymi płatnościami w wielu aplikacjach, na przykład Uber, Allegro, Pyszne.pl czy Rossmann.

Przy okazji warto przypomnieć o innym ciekawym wdrożeniu ING Banku Śląskiego. Od początku kwietnia aplikacje Moje ING mobile można obsługiwać za pomocą głosu, dzięki integracji z Asystentem Google. Na razie głosowo zlecimy proste operacje, takie jak sprawdzenie salda, wygenerowanie kodu BLIK, czy wykonanie szybkiego przelewu pomiędzy swoimi rachunkami. Nad podobną funkcjonalnością pracuje też PKO Bank Polski – rozwiązanie ma nosić nazwę Talk to IKO.