Klienci korzystający z kart debetowych oraz kredytowych Visa i Mastercard Banku Pocztowego i EnveloBanku mogą korzystać z Google Pay. Usługa umożliwia bezpieczne i wygodne płacenie telefonem wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe – w sklepach, w internecie i niektórych aplikacjach mobilnych, a  także wypłacanie gotówki telefonem z bankomatów wyposażonych w czytnik zbliżeniowy.

Bank Pocztowy i EnveloBank udostępniają Google Pay

Bank Pocztowy i jego cyfrowa marka EnveloBank to kolejne instytucje, które w ostatnich dniach udostępniły płatności Google Pay. Wcześniej taką funkcję udostępniła Spółdzielcza Grupa Bankowa. Tym samym mobilne płatności od Google są już dostępne w większości banków działających w Polsce. Przed wdrożeniem bronią się jednak PKO Bank Polski, Bank Pekao i Bank Millennium które stawiają na własne płatności HCE.

Przy okazji warto przypomnieć o innych wdrożeniach z zakresu płatności mobilnej. Parę dni temu Bank Pekao udostępnił klientom Garmin Pay i Fitbit Pay – pozwalające na dokonywanie transakcji przy użyciu smartwatchy Garmina i Fitbita. Z kolei Google Pay zostało wdrożone także przez platformę Shoper, która zrzesza ponad 13 tys. sklepów internetowych.

Z kolei sam Bank Pocztowy na początku czerwca zaoferował swoim klientom usługi mikrofaktoringu online. To efekt umowy zawartej z fintechem Fandla Faktoring. Klienci Banku Pocztowego mogą uzyskać środki z faktury jeszcze tego samego dnia, w którym dokonają zgłoszenia. Jeśli chodzi o koszty po stronie użytkowników, to Fandla pobiera 2,99% netto wartości faktury – za każde 30 dni jej finansowania.