Partner serwisu Visa dla biznesu

Google Pixel 2 zaprezentowany. Oficjalnej dystrybucji w Polsce brak

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Google
Opublikowano: 5 października 2017, 15:26 Aktualizacja: 20 lutego 2019, 20:50

Wczoraj o godzinie 17 Google rozpoczęło swoją konferencję, na której zaprezentowano nowe smartfony Pixel 2 i Pixel 2 XL. Obyło się bez zaskoczeń – potwierdziło się wszystko to, co przewidywaliśmy przed premierą.

Google Pixel 2 zaprezentowany. Oficjalnej dystrybucji w Polsce brak.

Pixel 2 jest wyposażony w 4 GB pamięci RAM i 64 lub 128 GB wbudowanej pamięci. Niestety, ale Qualcom nie wyrobił się z premierą swojego nowego procesora – Snapdragon 836, dlatego „dwójka” pracuje na ośmiordzeniowym Snapdragonie 835. Tylni aparat ma rozdzielczość 14 Mpix, a bateria jest niewymienna – jak w większości nowych smartfonów. Bateria w wersji XL to 3500 mAh pojemności, a w wersji standardowej 2700 mAh.

Google Pixel 2 – czy rzuci wyzwanie iPhone’owi X?

Google Pixel 2 - Android Central.

Większa wersja będzie posiadała ekran o przekątnej 6 cali (lekko ponad 15 cm), a mniejsza 5 cali ( prawie 13 cm). Oba wyświetlacze zostały wykonane w technologii OLED. Jeżeli chcecie sobie przypomnieć, jak prezentował się pierwszy Google Pixel odsyłamy do naszego tekstu – Google Pixel – nowa era smartfonów, ale na razie nie w Polsce.

Czytaj także: Oto jubileuszowy iPhone X

Niestety, ale Pixel 2 nie doczeka się oficjalnej dystrybucji w Polsce. Wszystkich fanów Google możemy jednak uspokoić – telefony trafią do Niemiec, skąd w miarę łatwo będzie można je sprowadzić do Polski. Zgodnie z informacjami firmy z Mountain View w Europie poza rynkiem niemieckim Pixele trafią jeszcze do Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoch.

Nowy Pixel będzie miał oczywiście wbudowanego Androida 8.0 Oreo. Ceny „dwójki” w USA mają się zaczynać od 649 USD, czyli prawie 2400 zł – za Pixel 2 z 64 GB pamięci. Najdroższy będzie oczywiście Pixel 2 XL z 128 GB pamięci, który kosztuje 949 USD – prawie 3,5 tysiąca złotych. Ceny pozostałych modeli prezentują się następująco:

  • Pixel 2 128 GB – 749 dol.,
  • Pixel 2 XL 64 GB – 849 dol.

Jak wiemy, Google nie produkuje swoich smartfonów samodzielnie. Za produkcję wersji standardowej odpowiada HTC, a ze wersję XL LG. W przeciekach była mowa, że nowe Pixele będą wyposażone w e-sim, ale zgodnie z oficjalną specyfikacją w smartfonach Google jest slot nano. Poniżej filmik z serwisu Android Central, prezentujący Google Pixel 2.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

google-pixel-2-zaprezentowany