Denizen pozwoli na wpłacanie pieniędzy w kraju A i wypłatę w kraju B – bez żadnych prowizji. Początkowo aplikacja skierowana jest do Hiszpanów mieszkających w USA, ale już w sierpniu 2018 roku usługa ma pojawić się w kolejnych krajach Unii Europejskiej i w Wielkiej Brytanii. O sprawie pisze Financial Times.

Czytaj także: PKO Bank Polski i Coinfirm podpisują umowę o współpracy

ZDOBĄDŹ DARMOWĄ KARTĘ REVOLUT

Czy Denizen to konkurencja dla Revoluta?

Co łączy Denizen i Revoluta? Przede wszystkim wymiana waluty bez prowizji i możliwość płatności poza granicami swojego kraju. To spore podobieństwa, ale Denizen działa nieco inaczej. Po pierwsze zaoferuje klientom kartę debetową, a nie pre-paid jak Revolut.

Czytaj także: Oszczędzaj z Revolut. Nowa funkcja już niedługo

Po drugie Denizen działa we współpracy z BBVA, zatem konto założone w aplikacji będzie kontem bankowym – pomimo, że sam Denizen nie posiada bankowej licencji. Idea, która przyświeca BBVA to przede wszystkim stworzenie jednego konta bankowego, którym będzie można się posługiwać na całym świecie, chociaż do tego jeszcze daleka droga.

Na razie nie wiadomo ile będzie kosztowało prowadzenie wspomnianego konta. Początkowo oferta ma polegać tylko na przelewach, płatnościach i ogólnym dostępie do swoich pieniędzy. W późniejszym okresie planowane jest rozwijanie kolejnych funkcjonalności – na przykład możliwości zaciągania kredytu.

Czytaj także: Hiszpanie też mają swojego BLIKA

Fintek poleca: kliknij I otrzymaj KARTĘ REVOLUT za darmo

Hiszpańskie banki bardzo aktywnie uczestniczą w fintechowej rewolucji. Oprócz BBVA w tym kierunku rozwija się także Santander, który wspólnie z firmą Ripple przygotował aplikację xCurrent. Ma ona służyć do przelewów  w czasie rzeczywistym, także tych transgranicznych – rozwiązanie jest oparte na technologii blockchain od Ripple. Aplikacja ma zadebiutować także w Polsce, możliwe, że jeszcze w tym kwartale. Przypomnijmy, że do Grupy Santander należy Bank Zachodni WBK. Więcej o aplikacji xCurrent można przeczytać tutaj – Ripple i Santander zaprezentują aplikację mobilną. Także w Polsce.

Czytaj także: Ustawa o usługach płatniczych po trzecim czytaniu (PSD2)