W Polsce e-hulajnogi marki hive są obecne od 14 marca na warszawskich ulicach, a od 11 kwietnia można z nich korzystać również we Wrocławiu. Widząc przychylny odbiór mieszkańców tych miast, 5 sierpnia hive wprowadził usługę również do Krakowa i Poznania, a w ostatni weekend także do Gdańska.

Hulajnogi hive już w Gdańsku. Cena idzie w górę

hive blisko współpracuje ze swoją siostrzaną firmą Free Now (platformą łączącą pasażerów z licencjonowanymi kierowcami taksówek poprzez aplikację) również obecną w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu oraz Gdańsku. Obie marki wchodzą w skład grupy Free Now będącej wspólnym przedsięwzięciem Daimlera i BMW.

Złóż wniodek o kartę i Odbierz voucher 400 zł na hulajnogę

Już jesienią bieżącego roku hulajnogi hive będzie można wypożyczać z poziomu aplikacji Free Now. W komunikacie prasowym czytamy, że opłata startowa za wypożyczenie jednośladu wynosi 3 złote, a koszt minuty jazdy to 50 groszy. Jest drożej… Wcześniej korzystanie z hulajnóg hive kosztowało 2,50 złotych na początek i 45 groszy za każdą minutę.

Zgodnie z raportem stowarzyszenia Mobilne Miasto i portalu SmartRide.pl w Polacy mają do dyspozycji ponad 7,2 tys. elektrycznych hulajnóg na minuty. Jeśli regularnie korzystamy z takich jednośladów, to warto rozważyć zakup własnego pojazdu. Najpopularniejsze modele elektrycznych hulajnóg kosztują około 1-1,5 tys. złotych. W takiej sytuacji wydatek zwróci się nam w ciągu dwóch lub trzech miesięcy – jeśli z hulajnogi korzystamy przez 5 dni w tygodniu. Więcej na ten temat można przeczytać w tekście, w którym pochyliliśmy się nad cenami wynajmu i zakupu hulajnóg elektrycznych.

Odbierz kartę kredytową I 400 zł na hulajnogę