Partner serwisu Visa dla biznesu

HTC tworzy pierwszy na świecie smartfon blockchain

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#Blockchain
Opublikowano: 16 maja 2018, 09:32 Aktualizacja: 19 lutego 2019, 20:13

HTC podczas konferencji Consensus 2018, która miała miejsce w Nowym Jorku, poinformował, że pracuje nad wypuszczeniem na rynek smartfona wykorzystującego technologię blockchain. Sprzęt ma być dostępny w sprzedaży już w październiku tego roku.

Exodus - pierwszy smartfon blockchain

HTC w związku z problemem sprzedaży swoich smartfonów postanowiło zaskoczyć użytkowników i podczas konferencji Consensus 2018 ogłosiło, że ich nowy smartfon będzie wykorzystywać technologię blockchain. Exodus – bo tak się nazywa, ma zwiększyć poziom bezpieczeństwa obrotu kryptowalutami w sieci. Nie znamy jeszcze ceny urządzenia, ale będzie można zapłacić za nie w kryptowalucie. O sprawie informuje serwis TechCrunch.

Pierwsze takie rozwiązanie na świecie

Pomysł tajwańskiego producenta sprzętu może mieć na celu zwrócenie uwagi na firmę i odzyskanie dawnej pozycji na rynku. HTC nie liczy się dziś w branży, tak jak kiedyś, ale firma nie poddaje się i wychodzi do klienta z nowym rozwiązaniem. Exodus ma wspierać obrót Bitcoinem i Ethereum, między innymi dzięki uniwersalnemu portfelowi i zdecentralizowanym aplikacjom. Dodatkowo, HTC pracuje nad stworzeniem sieci blockchain, w której użytkownicy smartfonów Exodus będą mogli handlować kryptowalutami.

– Naszą wizją jest rozszerzenie ekosystemu blockchain poprzez stworzenie pierwszego na świecie telefonu przeznaczonego do zdecentralizowanych aplikacji i zabezpieczeń. Wraz z wydaniem HTC Exodus możemy sprawić, że stanie się to rzeczywistością – mówią przedstawiciele firmy. Czy jednak krok podjęty przez HTC jest czymś, ma co liczą fani koncernu? Prócz zastosowania technologii blockchain nowy smartfon musi mieć też niezłe parametry, a i z tym ciężko będzie doścignąć konkurencję, ponieważ wielu klientów najzwyczajniej zapomniało o firmie. Na rynku wciąż króluje sprzęt firmy Apple czy Samsung. Trudno będzie się przebić z tak specyficznym sprzętem do masowego odbiorcy.

Exodus

/Asia Stankiewicz


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

htc-tworzy-pierwszy-na-swiecie-smartfon-blockchain