IgoriaCard oferuje kartę wielowalutową, która ma być polską odpowiedzią na Revoluta. Fintech posiada status Instytucji Płatniczej regulowanej oraz nadzorowanej przez KNF. Spółka jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NewConnect).

Z kolei Monevia udostępnia przedsiębiorcom panel faktoringowy, który pozwala szybko sprzedać swoje należności przed terminem płatności. Dzięki temu użytkownicy otrzymują gotówkę nawet w dniu wystawienia faktury. Minimalna wartość pojedynczej faktury to jedynie 700 zł lub 200 euro (finansowane są faktury w obu walutach).

Współpraca IgoriaCard i Monevia

Dotychczas użytkownicy Platformy Monevia wskazywali rachunki bankowe dla tradycyjnych przelewów. Obecnie środki z wystawionych faktur mogą znaleźć się w dyspozycji klientów z pominięciem sesji bankowych, a transfery gotówki na kartę IgoriaCard realizowane są w czasie rzeczywistym, całodobowo, we wszystkie dni tygodnia.

Połączenie funkcjonalności Platformy Monevia i IgoriaCard oznacza, iż nawet mikro i mali przedsiębiorcy mogą szybko generować gotówkę z wystawionych faktur z odroczonym terminem płatności (nie czekając na uregulowanie zapłaty przez kontrahenta) i jednocześnie przeznaczyć ją na dowolny cel w dowolnym miejscu na świecie, unikając przy tym kosztów przewalutowania. Klienci Monevia mają natychmiastowy dostęp do gotówki poprzez wielowalutową kartę Mastercard.

Karta IgoriaCard dla Firm automatycznie rozpoznaje walutę płatności, oferując jednocześnie atrakcyjny i bezprowizyjny kurs wymiany walut, a logo organizacji Mastercard jest gwarancją rozpoznawalności na całym świecie i dostępu do 150 walut.