Amazon czy Allegro w najbliższej przyszłości to, zdaniem wielu, liderzy e-commerce mają przed sobą skok do oceanu fintechu. Jedno konto na platformie e-commerce wraz wirtualną kartą płatniczą, kontem pożyczkowym i bezpiecznymi płatnościami tęczówką oka w milisekundach?

To jest właśnie krajobraz po fintechowej rewolucji, której pełne spektrum zobaczyć będzie można podczas Impact fintech’18 w Łodzi (Wytwórnia oraz DoubleTree by Hilton). Impact fintech’18 to 3 sceny, dziesiątki wystąpień, dyskusji moderowanych, warsztatów, ponad 2000 uczestników, ponad 150 speakerów i przeszło 100 przedstawicieli mediów skupionych wokół 10 ścieżek tematycznych takich jak m.in. bankowość przyszłości, bezpieczeństwo, regulacje prawne, blockchain czy sztuczna inteligencja.

Życie w banku 4.0

Jednym z najmocniejszych trendów fintechowego świata jest nowe podejście, zwane Banking 4.0. Trend to zatem coś, o czym zdecydują użytkownicy, a niekoniecznie to, co w strategiach zaplanowali sobie najwięksi gracze ze „starej” branży finansowej. To dlatego Klarna czy Revolut w kilka lat stały się biznesami wartymi niemniej niż niejeden krajowy bank, mający za sobą dekady konsekwentnego rozwoju. Bank to nie jest miejsce, do którego już kiedykolwiek pójdziemy. Bank to jest coś, czego się używa, co się robi.

– Nie ma już „klientów” na rynku finansowym. Są ludzie, którzy chcą korzystać z usług finansowych i nie zamierzają szukać ich w oddziale na mieście więc robią to po swojemu – wtóruje Chris Skinner, dyrektor w firmie konsultingowej 11:FS, autor takich bestsellerów jak „Digital Bank” i jedna z gwiazd tegorocznego Impact fintech’18.

W agendzie listopadowego kongresu aż roi się od mocnych nazwisk z polskiej, ale i globalnej sceny fintechowej. Śmietanka liderów nowej fali w finansach i technologii w Łodzi to m.in. Roy Teo z Monetary Authority of Singapore (MAS), państwa-prymusa na mapie krajów otwartych na fintech czy Jadwiga Emilewicz, minister Przedsiębiorczości i Technologii, która wspólnie z Markiem Chrzanowskim, przewodniczącym KNF, chce nad Wisłą powtórzyć sukces azjatyckiego tygrysa.

Piętno miliardów i talentów

Tegoroczny kongres w Łodzi to też siła wielkich talentów i potencjału prezentowana przez dziesiątki wyjątkowych startupów ze świata (np. Ripple, TransferWise, Tandem Bank). W fintechowym tyglu w Łodzi będą obecne również miliardy dolarów, zarządzane przez wielkie korporacje (Mastercard, PZU, IBM) i zamożne fundusze inwestycyjne (np. DN Capital, Creandum, Animal Ventures). Bo Impact fintech’18 to kuźnia nowych idei, projektów i wiedzy.
– To w takim miejscu rodzą się decyzje odciskające swoje piętno na branży fintechowej na kolejne kwartały – podkreśla Paweł Wyborski, twórca polskiego QuarticON, specjalizującego się w AI, speaker Impact fintech’18.

Chcesz być częścią tej rewolucji? Dołącz do Impact fintech’18 i doświadcz najnowszych trendów, zmieniających krajobraz globalnej gospodarki.