Tym samym jedynym dużym bankiem w Polsce bez Apple Pay pozostaje Bank Millennium. Posiadacze iPhone’ów nie powinni jednak długo czekać. Bank zapowiedział start Apple Pay w I kwartale 2019 roku. Na razie usługa jest dostępna dla klientów PKO Bank Polskiego, Santander Bank Polska, mBanku, Banku Pekao, Alior Banku, BGŻ BNP Paribas, Getin Banku, Nest Banku, Raiffeisen Polbanku i ING Banku Śląskiego.

Nareszcie! Apple Pay w ING Banku Śląskim

Podczas dokonywania płatności Apple Pay z użyciem karty, jej numer nie jest zapisywany ani w pamięci urządzenia, ani na serwerach Apple. Jest zastępowany szyfrowanym cyfrowym odpowiednikiem, który jest przypisany do konkretnego urządzenia. Każda transakcja jest autoryzowana jednorazowym, dynamicznym kodem bezpieczeństwa.

Z Apple Pay mogą korzystać posiadacze smartfonów iPhone 6 i nowszych modeli, iPhone SE, iPad Pro, iPad (5. generacja), iPad Air 2 oraz iPad mini 3 i nowszych. W fizycznych sklepach można także płacić przy użyciu AppleWatchów. Co z autoryzacją transakcji? Dokonujemy jej za pomocą czytnika Touch ID lub, w przypadku modelu iPhone X, dwukrotne nacisnąć boczny przycisk i spojrzeć w ekran, aby potwierdzić transakcję poprzez Face ID. Korzystanie z Apple Pay pozwala użytkownikom uniknąć wypełniania formularzy rejestracyjnych i każdorazowo uzupełniać dane karty i dane nt. dostawy.

Aktywacja usługi Apple Pay jest bardzo intuicyjna i łatwa, a użytkownicy uzyskują dostęp do wszystkich korzyści związanych z dokonywaniem płatności kartami debetowymi czy kredytowymi.

Z Apple Pay można również korzystać w przeglądarce Safari na dowolnym urządzeniu Mac wprowadzonym na rynek w 2012 r. lub później – z systemem macOS Sierra. W takim przypadku należy potwierdzić płatność na smartfonie iPhone 6 lub nowszym modelu, Apple Watch lub MacBook Pro – za pomocą czytnika Touch ID.