Partner serwisu Visa dla biznesu

ING Bank Śląski wprowadza Apple Pay

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Apple Pay#ING Bank Śląski
Opublikowano: 15 stycznia 2019, 13:58 Aktualizacja: 28 kwietnia 2019, 19:50

Klienci ING Banku Śląskiego mogą już korzystać z Apple Pay. Na początek usługa będzie dostępna dla posiadaczy kart Visa. Jeszcze wczoraj pisaliśmy do biura prasowego ING z pytaniem o Apple Pay. Już wiemy dlaczego nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Tym samym potwierdziły się plotki z października zeszłego roku, kiedy to bank zapowiadał wdrożenie „wkrótce”. W przypadku Apple Pay „wkrótce” oznacza zazwyczaj trzy miesiące. Jest to związane z polityką firmy z Cupertino, która pozwala bankom zapowiedzieć wdrożenie 3 miesiące przed jego faktycznym startem.

Usługa mojeID dostępna drugim banku. Do PKO dołącza ING Bank Śląski

Tym samym jedynym dużym bankiem w Polsce bez Apple Pay pozostaje Bank Millennium. Posiadacze iPhone’ów nie powinni jednak długo czekać. Bank zapowiedział start Apple Pay w I kwartale 2019 roku. Na razie usługa jest dostępna dla klientów PKO Bank Polskiego, Santander Bank Polska, mBanku, Banku Pekao, Alior Banku, BGŻ BNP Paribas, Getin Banku, Nest Banku, Raiffeisen Polbanku i ING Banku Śląskiego.

Nareszcie! Apple Pay w ING Banku Śląskim

Podczas dokonywania płatności Apple Pay z użyciem karty, jej numer nie jest zapisywany ani w pamięci urządzenia, ani na serwerach Apple. Jest zastępowany szyfrowanym cyfrowym odpowiednikiem, który jest przypisany do konkretnego urządzenia. Każda transakcja jest autoryzowana jednorazowym, dynamicznym kodem bezpieczeństwa.

Z Apple Pay mogą korzystać posiadacze smartfonów iPhone 6 i nowszych modeli, iPhone SE, iPad Pro, iPad (5. generacja), iPad Air 2 oraz iPad mini 3 i nowszych. W fizycznych sklepach można także płacić przy użyciu AppleWatchów. Co z autoryzacją transakcji? Dokonujemy jej za pomocą czytnika Touch ID lub, w przypadku modelu iPhone X, dwukrotne nacisnąć boczny przycisk i spojrzeć w ekran, aby potwierdzić transakcję poprzez Face ID. Korzystanie z Apple Pay pozwala użytkownikom uniknąć wypełniania formularzy rejestracyjnych i każdorazowo uzupełniać dane karty i dane nt. dostawy.

Aktywacja usługi Apple Pay jest bardzo intuicyjna i łatwa, a użytkownicy uzyskują dostęp do wszystkich korzyści związanych z dokonywaniem płatności kartami debetowymi czy kredytowymi.

Z Apple Pay można również korzystać w przeglądarce Safari na dowolnym urządzeniu Mac wprowadzonym na rynek w 2012 r. lub później – z systemem macOS Sierra. W takim przypadku należy potwierdzić płatność na smartfonie iPhone 6 lub nowszym modelu, Apple Watch lub MacBook Pro – za pomocą czytnika Touch ID.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

ing-bank-slaski-wprowadza-apple-pay