Pojazdy zostały rozmieszczone w Warszawie, Katowicach, Trójmieście, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Lublinie i Bydgoszczy. W kolejnych tygodniach bank wspólnie z blinkee.city udostępni również 200 hulajnóg elektrycznych.

ING Bank Śląski inwestuje w skutery i hulajnogi elektryczne

Wypożyczanie pojazdów jest możliwe poprzez bezpłatną aplikację blinkee.city, dostępną na urządzenia z Androidem i iOS-em. Najwięcej skuterów trafiło do Warszawy – w stolicy rozmieszczono ich aż 200. Na kolejnych miejscach plasują się Katowice (100), Trójmiasto (70), Kraków (70) i Poznań (56).

Standardowy koszt wypożyczenia pojazdów to 69 groszy za minutę lub maksymalna opłata dzienna w wysokości 89 zł – w przypadku skuterów elektryczny. Jeśli chodzi o e-hulajnogi, to opłata startowa wynosi 2,50 zł i 49 groszy za minutę. Co ciekawe nieco inny cennik udostępniono w Poznaniu. W stolicy województwa Wielkopolskiego za wynajem skutera zapłacimy 1,50 zł opłaty początkowej i 59 groszy za minutę jazdy. Z kolei wypożyczenie hulajnogi elektrycznej to wydatek rzędu 1,50 zł opłaty początkowej i 49 groszy za minutę.

Współpraca z ING Bankiem Śląskim to nie jedyny sukces blinkee.city w ciągu ostatnich tygodni. W połowie czerwca firma pozyskała nowego inwestora, który jest gotowy wyłożyć na stół nawet 9,5 mln złotych. Chodzi o spółkę UNIMOT, specjalizującej się w obrocie oleju napędowego, biopaliw i gazu. Blinkee.city w 3 lata pozyskało 300 tys. zarejestrowanych użytkowników, którzy którzy tylko w 2018 r. przejechali w sumie ponad 5 mln 600 tys. km.

Hulajnogi elektryczne blinkee.city można wypożyczać w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i Krakowie. Cena jest dość konkurencyjna – jest taniej niż w przypadku takich dostawców jak Lime, czy Bird. Korzystniej cenowo wypada jednak hive i CityBee.