Aby zlecić przelew z rachunku w innym banku należy najpierw dodać konto do agregatora w serwisie Moje ING. Usługa jest dostępna w sekcji „Przelewy”. Mogą z niej skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy.

W Moim ING zlecisz przelew z konta w innym banku

Możesz zlecać przelewy krajowe w złotówkach z kont prowadzonych w polskiej walucie. Transakcje są wykonywane w trybie standardowym, zgodnie z zasadami realizacji obowiązującymi w banku prowadzącym rachunek. W pierwszej kolejności będzie można zlecić przelewy z rachunków takich banków jak: mBank, PKO BP, Millenium, Santander, BNP Paribas. Usługa będzie rozwijana o kolejne banki – czytamy w komunikacie.

Tym samym możliwość inicjowania płatności z kont w innych bankach dołącza do usługi agregacji rachunków, którą ING wprowadził jako pierwszy bank w Polsce – w październiku 2019 roku. Dodatkowo klienci ING Banku Ślaskiego mogą także analizować wydatki oraz stan konta z innych banków przed zalogowaniem.

Samo zlecanie płatności z rachunków w innym banku jest już możliwe dla klientów Banku Pekao, Banku Millennium, Santander Bank Polska i Alior Banku.