Partner serwisu Visa dla biznesu

InsurTech ma się dobrze. PZU wprowadza opaskę ratującą życie

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintek Reporter#Insurtech#Technologie
Opublikowano: 9 października 2019, 11:02 Aktualizacja: 9 grudnia 2019, 13:33

Grupa PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchamia projekt „Opaska życia”. To już kolejne rozwiązanie z zakresu InsurTech wprowadzone przez PZU – obok systemu ratunkowego PZU GO, który automatycznie wzywa pomoc w razie wypadku samochodu.

InsurTech ma się dobrze. PZU wprowadza opaskę ratującą życie

„Opaska życia” to zakładane na rękę elektroniczne urządzenie, które monitoruje podstawowe parametry życiowe pacjentów i alarmuje personel medyczny o sytuacjach zagrożenia. Po raz pierwszy w Polsce tak zaawansowane nowoczesne technologie, przy zaangażowaniu niepublicznych funduszy, mają szansę być wykorzystywane na masową skalę w ratownictwie medycznym i służbie zdrowia – czytamy w komunikacie PZU.

„Opaska życia” od PZU i Ministerstwa Zdrowia

Zakładana na rękę „opaska życia” dokonuje pomiarów pulsu i temperatury pacjenta, a także poglądowych pomiarów saturacji, a więc nasycenia krwi tlenem. Analizuje wyniki i alarmuje personel medyczny, gdy parametry życiowe chorego spadną do krytycznych poziomów. Jednocześnie włącza się sygnał dźwiękowy w opasce, by zwrócić uwagę pacjenta i osób, które są w pobliżu. Ratownicy mogą precyzyjnie ustalić miejsce, w którym jest chory, dzięki wysyłanej przez urządzenie lokalizacji. Opaska jest również wyposażona w detektor upadku, który uruchamia alarm, gdy pacjent się przewróci.

Projekt „Opaska życia”, realizowany we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, zostanie pilotażowo uruchomiony w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim im. św. Jana Pawła II w Siedlcach. Ma być następnie rozszerzany o kolejne placówki służby zdrowia.

To kolejne rozwiązanie z dziedziny InsurTech wprowadzone przez PZU – obok systemu ratunkowego PZU GO, a więc montowanych w autach czujników automatycznie wzywających pomoc w razie wypadku. Inne innowacje to na przykład kiosk telemedyczny (mobilny gabinet lekarski), czy rozliczanie szkód przez sztuczną inteligencję.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

insurtech-ma-sie-dobrze-pzu-wprowadza-opaske-ratujaca-zycie