Rundzie inwestycyjnej przewodził Target Global. Udział w niej wzięli także dotychczasowi i nowi inwestorzy. Można tu wymienić takie podmioty jak OMERS Ventures, G Squared, Mountain Partners, Merian, Horizons Ventures, FinTLV, Ace & Co i LGT. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 650 mln dolarów wycena startupu wzrosła do 3 mld USD.

Od kwietnia Wefox działa także w Polsce. Na razie oferuje ubezpieczenia nieruchomości i komunikacyjne.

Insurtech Wefox jest już wart 3 mld dolarów

Wefox udostępnia aplikacje mobilną, w której klient może zapoznać się z ofertami ubezpieczeń. Produkty spółki są sprzedawane przez agentów, a cały interfejs ma być wygodny i przejrzysty. Pomimo tego, że ubezpieczenia dostępne są z poziomu aplikacji, to Wefox stawia na kontakt klienta z agentem – nawet ten wirtualny. Firma wykorzystuje także rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji.

Ze startupem współpracuje obecnie 700 agentów, którzy sprzedają wyłącznie produkty Wefox. Produkty oferowane przez firmę dystrybuuje także około 5 tys. stowarzyszonych brokerów. Tylko w 2020 roku insurtech wygenerował przychody na poziomie 140 mln USD. Samo Wefox Insurance zamknęło rok 2020 na plusie, ale cała grupa Wefox ma osiągnąć rentowność w 2023 roku.

Teraz celem Wefox jest ekspansja na kolejne rynki. Firma posiada licencję w Liechtensteinie i może ją paszportować do innych krajów Unii Europejskiej. Jednym z najbliższych celów insurtechu jest debiut we Włoszech.

Firma chce także dodawać nowe rodzaje ubezpieczeń do swojego portfolio – ubezpieczenia na życie, zdrowotne, czy dla zwierząt.  Wefox zamierza także zmniejszyć koszty administracyjne. Stawia w tym celu na automatyzację, a obecnie już 80% procesów jest przeprowadzana automatycznie – za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji.