Jak rozwijac fintech w Polsce? Dowiecie sie tego z najnowszego raportu KNF i FinTech Poland. Zrodlo: Impact CEE
Źródło: Impact CEE, Zbigniew Wiliński

Poziom dojrzałości innowacji finansowo-technologicznych w Polsce

W opisie raportu czytamy, że jest to pierwszy tak kompleksowy przewodnik na temat tego jak rozwijać innowacje finansowe w Polsce. Materiał porusza takie zagadnienia jak poziom dojrzałości i innowacyjności polskiego rynku finansowego, wymogi regulacyjne, rynek pracy, czy najważniejsi gracze na rynku FinTech w Polsce.

Pełny raport „How to do FinTech in Poland” można pobrać tutaj. Zachęcamy do lektury.

W trakcie swojego dzisiejszego wystąpienia na Impact 2020 Connected Edition Zbigniew Wiliński (zdjęcie główne) mówił o najważniejszych aspektach prowadzenia działalności FinTech w Polsce. Raport ma być niejako wizytówką KNF i polskiego sektora FinTech, która zachęci podmioty zza granicy do działalności i inwestowania w Polsce.

FinTech Poland i KNF publikują raport „How to do FinTech in Poland”

Pomimo, że w Polsce wciąż nie doczekaliśmy się piaskownicy regulacyjnej, to nie można powiedzieć, że na rodzimym rynku FinTech nie realizuje się projektów mających wspierać podmioty z branży. Przykładem działalności KNF może być między innymi program Innovation Hub i planowane uruchomienie w jego ramach „sandbox API”. Będzie to wirtualna platforma testowa dla fintechów, które będą chciały sprawdzić swoje rozwiązanie pod nadzorem KNF.

Warto wspomnieć także o programie wsparcia dla innowacji finansowych, którego beneficjentem mają być Ministerstwo Finansów i właśnie Komisja Nadzoru Finansowego. Inicjatywa ma na celu wprowadzenie zmian regulacyjnych w zakresie #fintech #suptech #regtech oraz nowej wizji piaskownicy regulacyjnej. Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Pamiętacie program wsparcia dla sektora FinTech z EBOiR, KNF i MF?Jego efekty spodziewane są na początku 2021 roku.

Zdjęcie: ImpactCEE/Twitter