Informację podało biuro prasowe moBiLET. Sprawdziliśmy i faktycznie w sklepie Google Play pojawiła się informacja o aktualizacji i dodaniu płatności za parkowanie w Warszawie. Podobne dane są dostępne także na stronach internetowych moBiLET oraz stołecznego Zarządu Dróg Miejskich.

moBiLET udostępnia płatności za parkowanie w Warszawie

Do tej pory Warszawa pozostawała jednym z ostatnich dużych miast w Polsce, które dopuszczało do obsługi mobilnych płatności za parkowanie tylko jednego operatora. Od kilku lat usługę tą oferował SkyCash, który kilka miesięcy temu wygrał długą batalię z aplikacją mPay. Od dzisiaj parkowanie na ulicach stolicy można wreszcie opłacać mobilnie za pomocą dwóch aplikacji.

– Od 1 kwietnia system mobilnych płatności za postój w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego jest obsługiwany przez dwóch operatorów. Firmę SkyCash (aplikacja MobiParking) oraz Mobile Traffic Data (aplikacja moBILET). Użytkownicy obu aplikacji mają zapewnioną możliwość płacenia aplikacją mobilną oraz SMS-em lub komendami głosowymi IVR – czytamy na stronie warszawskiego ZDM.

Pierwsze informacje o dopuszczeniu do obsługi płatności za parkowanie w Warszawie kolejnych aplikacji pojawiły się w październiku zeszłego roku – wtedy stołeczny ZDM uruchomił przetarg w taki sposób, by usługę mogło dostarczać więcej firm. Warto przypomnieć, że od końcówki 2019 roku w Warszawie testowano system e-kontroli parkowania. W trakcie pierwszego dnia działania systemu udało się skontrolować ponad 4,4 tys. pojazdów, a ukaranych zostało aż 603 kierowców.