W celu korzystania z nowej funkcji, konieczne jest pobranie aplikacji Bolt Food. Aplikacja zasugeruje nam najbliższe restauracje. Dostawa jedzenia w Tallinie będzie bezpłatna. Kiedy taka funkcja pojawi się w Polsce? Zgodnie z zapowiedziami Bolta ma to mieć miejsce już w 2020 roku.

Bolt Food – nowa usługa zamawiania jedzenia online

Bolt Food oferuje obecnie dostawę z ponad 80 restauracji w centrum Tallina, przy czym baza ta będzie się w najbliższych miesiącach poszerzała o nowe restauracje i nowe rejony miasta. Szczególnie kusząco wygląda darmowa dostawa, ale nie wiadomo czy nie została ona wprowadzona tylko na etapie pilotażu, jako wabik na nowych klientów.

Bolt Food będzie zatem bezpośrednią konkurencją Uber Eats, chociaż w Polsce będzie musiał rywalizować także z Pyszne.pl, czy PizzaPortal. Jeśli również na naszym rynku pojawi się opcja darmowej dostawy, to Bolt może zjednać sobie znaczną część klientów.

Zamawianie jedzenia online staje się coraz bardziej popularne, podobnie jak aplikacje do zamawiania przejazdów. Z badania przeprowadzonego przez firmę Selectivv wynika, że od stycznia 2018 roku liczba Polaków korzystających z aplikacji do przewozu osób (Uber, Bolt, Free Now) wzrosła aż 2,6-krotnie.

Niestety nie przekłada się to jeszcze na zyski – przynajmniej w przypadku Ubera. W II kwartale 2019 roku firma z San Francisco straciła ponad 5 mld dolarów… Więcej o wynikach finansowych Ubera pisaliśmy w podlinkowanym tekście.