Brytyjczycy mogą się już rejestrować i pobierać aplikację. Założenie konta ma zajmować zaledwie kilka minut. W apce Chase znajdziemy m.in. narzędzie do zarządzania budżetem, czy funkcje oszczędzania – przykładowo możliwość odkładania końcówek z każdej transakcji na konto oszczędnościowe.

JP Morgan Chase uruchamia challenger bank w Wielkiej Brytanii

Challenger bank Chase oferuje także jednoprocentowy cashback przy wszystkich kwalifikujących się transakcjach kartą płatniczą przez 12 miesięcy. Zespół obsługi klienta ma być zlokalizowany w Wielkiej Brytanii, dzięki czemu za pomocą kilku kliknięć w aplikacji będzie można się połączyć z konsultantem – przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu.

Następne kroki na drodze ekspansji Chase to udostępnienie pożyczek dla klientów indywidualnych, produktów inwestycyjnych, a nawet kredytów hipotecznych. W planach ma być także ekspansja na inne europejskie rynki, co zapowiadał jakiś czas temu CEO banku w rozmowie z Financial Times.

Według doniesień medialnych amerykański gigant latem tego roku miał wydać 700 mln GBP na zakup firmy Nutmeg – działającej w obszarze wealth management online. Ta akwizycja miała wzmocnić siłę debiutu aplikacji Chase w Wielkiej Brytanii. Challenger bank Chase ma już zatrudniać ponad 500 osób na Wyspach. Rywalem Amerykanów będą takie lokalne challengery jak Monzo, Revolut, Atom Bank, czy Starling Bank.

Challenger banki to ostatnio gorący temat w sektorze FinTech. W Polsce jakiś czas temu zadebiutował Aion Bank, który ma już 10 tys. klientów i zebrał ponad 500 mln PLN w depozytach. Do startu przymierza się również Raiffeisen Bank Digital.

Z kolei Revolut Bank oferuje limit kredytowy nawet do 100 tys. złotych.