Już w weekend zmiana czasu, która wpływa na pracę banków. Nie dajcie się zaskoczyć

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 27 października 2017, 13:10 Aktualizacja: 24 lutego 2019, 19:50

Już w ten weekend, w nocy z soboty na niedzielę ( 28.10-29.10) należy przestawić zegarki z godziny 3.00 na 2.00. Oznacza to, że pośpimy godzinę dłużej, ale to nie jedyne konsekwencje zmiany czasu z letniego na zimowy. Ma to też wpływ na nasze finanse…

Ze względu na zmianę czasu mogą pojawić się utrudnienia, dlatego wiele banków na ten moment zaplanowało prace modernizacyjne. Jeżeli w tym czasie chcecie dokonywać transakcji bezgotówkowych (płatności kartą, płatności online, wypłaty z bankomatów), najlepiej sprawdźcie w swoim banku czy takie prace mają być prowadzone. Większość z nich udostępnia takie komunikaty w aplikacji mobilnej i oczywiście na stronie internetowej.

Czytaj także: Czy Ministerstwo Cyfryzacji zostanie rozwiązane? Anna Streżyńska zabiera głos

Zmiana czasu – finanse w tle

Jednym z podstawowych argumentów za zmianą czasu mają być oszczędności energii, w związku z efektywniejszym wykorzystaniem światła dziennego. W Polsce zmianę czasu reguluje rozporządzenie prezesa Rady Ministrów – czas letni i zimowy ma być stosowany do roku 2021.

Nie wszyscy jednak uważają, że przestawianie zegarków dwa razy do roku ma sens. Posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego  zgłosili projekt, w myśl którego czas letni miałby obowiązywać przez cały rok – od 1 października 2018. Projekt ten jednogłośnie poparła sejmowa Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz twierdzi, że zmiana czasu przynosi straty polskiej gospodarce, a dodatkowo negatywnie odbija się na zdrowiu Polaków. Nie zamierzamy rozstrzygać, która ze stron ma rację, ale sama zmiana czasu bywa problematyczna. Na ten temat mogą coś zapewne powiedzieć osoby pracujące w weekendy, które zapominając o przestawieniu zegarków spóźniają się do pracy.  Dlatego przypominamy o sprawdzeniu informacji o ewentualnych pracach serwisowych w aplikacji i na stronie swojego banku.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

juz-weekend-zmiana-czasu-ktora-wplywa-prace-bankow-dajcie-sie-zaskoczyc