„Płać zbliżeniowo telefonem. Teraz możesz dodać karty PKO Banku Polskiego do Apple Wallet w aplikacji mobilnej IKO” – czytamy w komunikacie banku. Nowa usługa dotyczy zarówno kart Visa, jak i Mastercard.

Nowość w aplikacji IKO na systemach iOS

Jak dodać kartę do Apple Wallet w IKO? Na początek należy przejść do zakładki „Moje produkty” i „Karty” oraz wybrać kartę, którą chcemy dodać do Apple Wallet. Po akceptacji warunków wystarczy podać kod aktywacyjny, który otrzymamy SMS-em. Biuro prasowe PKO BP zapewnia, że proces zapoczątkowany w IKO ma być szybszy niż dodawanie karty przez aplikację Apple Wallet.

To kolejna nowość dla użytkowników iPhone’ów. Wcześniej pisaliśmy o aktualizacji aplikacji IKO na iOS, w ramach której pojawiła się możliwość otwierania konta za pomocą selfie. Dodatkowo w nowej wersji apki można także korzystać z platformy samochodowej Automarket i zmienić rodzaj konta. W ramach aktualizacji odświeżono także wygląd IKO – chodzi przede wszystkim o nowy układ menu i nowe ikony.

Użytkownicy aplikacji IKO na urządzeniach z iOS czekają jeszcze na udostępnienie asystenta głosowego. Rozwiązanie Talk to IKO zostało włączone dla części klientów z Andoidem na początku maja bieżącego roku. Obecnie mogą z niego korzystać wszyscy klienci z systemem operacyjnym od Google.