Informacja pojawiła się na stronie Fitbita. Wdrożenie zakomunikowało nam także biuro prasowe Revoluta. Do tej pory z płatności na smartwatchach Fitbita mogli korzystać klienci Santander Bank Polska. Zarówno posiadacze kart Visa, jak i Mastercard.

Dodaj kartę Revoluta do Fitbit Pay

W Santanderze Fitbit Pay działa na dwóch modelach smartwatchy Fitbit – Versa i Ionic (oraz Ionic w wersji Adidas). Już wkrótce funkcja ma być dostępna także w opasce Fitbit Charge 3, która kosztuje około 650 złotych. Samo rozwiązanie w znacznym stopniu przypomina inny standard do płatności zegarkiem – czyli Garmin Pay.

Jak to działa? Na początek należy pobrać aplikację mobilną Fitbit (dostępna na Androida, iOS i Windows), a potem utworzyć konto, wyszukać swoje urządzenie i połączyć je z aplikacją. Następnie ustawiamy czterocyfrowe hasło, dodajemy kartę płatniczą i potwierdzamy dodanie karty. Teraz wystarczy wybrać kartę na ekranie smartwatcha, wpisać kod i zbliżyć rękę do terminala. Transakcje powyżej 50 złotych nie wymagają ponownego podania PIN-u na terminalu.

Warto dodać, że przez 24 godziny można płacić urządzeniem bez ponownego wpisywania hasła. Jeśli jednak w tym czasie ściągniemy urządzenie lub wyłączymy funkcję monitorowania tętna, to przy następnej płatności trzeba będzie ponownie aktywować portfel, wpisując hasło. Same smartwatche nie są szczególnie drogie. Fitbit Versa to wydatek rzędu 700 złotych, natomiast model Ionic kosztuje około 1,3 tys. PLN.

ZDOBĄDŹ DARMOWĄ KARTĘ REVOLUT

/Rafał Tomaszewski