Karty podarunkowe zawierają kody, które można wymienić na na subskrypcje lub usługi dostępne na wybranych platformach. Taka forma doładowania pozwala niemal natychmiast korzystać z dostępnych gier, programów, muzyki czy filmów.

Karty podarunkowe w serwisie iPKO

Od wczoraj w iPKO dostępne są następujące karty podarunkowe: Netflix, Xbox, Xbox GamePass, Xbox Live Gold, Nintendo eShop, Spotify Premium, PlayStation Network, PlayStation Plus, Google Play, Office 2016 i Office 365.

Aby kupić kartę podarunkową w serwisie transakcyjnym PKO Banku Polskiego wystarczy zalogować się do konta, wejść w zakładkę „Doładowania” i wybrać „Karty podarunkowe”. Następnie określić kwotę doładowania i zatwierdzić ją kodem jednorazowym. Na wskazany w formularzu adres e-mail zostanie wysłana karta z kodem doładowującym.

Bankowe serwisy transakcyjne i aplikacje mobilne stały się platformami wielozadaniowymi. Z poziomu bankowości elektronicznej można doładować telefon, opłacić rachunki, załatwić sprawy urzędowe (logując się do Profilu Zaufanego), kupić ubezpieczenie, a niedługo także zaopatrzyć się w bilety komunikacji miejskiej – taką nowość planuje właśnie PKO Bank Polski. Na marginesie warto wspomnieć, że ostatnia nowinka w serwisie iPKO to możliwość zastrzeżenia swojego dokumentu tożsamości (w razie jego zgubienia, bądź kradzieży)

Z kolei na początku bieżącego roku największy polski bank wprowadził inną ciekawą funkcję – z poziomu aplikacji IKO można wspierać akcje charytatywne. Odbywa się to w formie zlecenia stałego, a to oznacza, że co miesiąc z naszego rachunku będzie pobierana stosowna kwota na rzecz danej fundacji. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

/Rafał Tomaszewski