Na stronie Kasy Stefczyka czytamy, że z poziomu nowej aplikacji można sprawdzić stan swojego rachunku, historię transakcji i złożyć wniosek o pożyczkę. To apki można się zalogować za pomocą kodu PIN, a także dzięki biometrii – wykorzystując odcisk palca. Na razie nowa wersja aplikacji Kasy Stefczyka jest dostępna tylko na smartfony z systemem Android.

Nowa aplikacja od Kasy Stefczyka

Kasa Stefczyka to największa kasa oszczędnościowo-kredytowa w Polsce. Posiada ponad 400 placówek i obsługuje blisko 900 tys. klientów – czytamy na stronie internetowej. W sklepie Google Play aplikacja Kasy Stefczyka ma ponad 10 tys. pobrań, a średnia ocen to 3,7/5. Wprowadzając nowości w swojej aplikacji grupa chce gonić bankową konkurencję.

Cyfryzacja sektora finansowego obejmuje nie tylko duże banki. Warto przypomnieć, że swoją aplikację mobilną aktywnie rozwija także Grupa SGB, czyli przedstawiciel sektora banków spółdzielczych. Na początku lutego zaprezentowano demo aplikacji mobilnej SGB. Pojawiła się w niej między innymi możliwość logowania za pomocą biometrii (odcisk palca lub skan twarzy) oraz dwa sposoby na aktywację aplikacji mobilnej – dla klientów korzystających z bankowości internetowej SGB i tych, którzy nie posiadają do niej dostępu.

Grupa SGB udostępniła także płatności Apple Pay, Google Pay, BLIK, Garmin Pay i Fitbit Pay. W nowej aplikacji pojawią się także rozwiązania do zarządzania subskrypcjami, którego jak dotąd nie oferuje jeszcze żaden bank w Polsce – deklaruje SGB.