W 2022 roku wycena Klarny spadła z 46 mld USD do 6,7 mld USD, co spowodowało restrukturyzację firmy. W lutym 2023 roku Klarna zgłosiła stratę w wysokości 1 mld USD za 2022 rok. Sytuację fintechu poprawiło wejście na rynek amerykański.

Fintech Klarna z coraz lepszymi wynikami

Firma spodziewa się powrotu do zysków w sierpniu lub wrześniu tego roku.  “Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia rentowności w tym roku” – powiedział CEO Klarny, Sebastian Siemiątkowski. W pierwszym kwartale 2023 r. Klarna zmniejszyła swoje straty o połowę. Wyniosły one 1,3 mld szwedzkich koron (120 mln USD).

Ostatnio Klarna poinformowała o nawiązaniu współpracy z fintechem Stripe. Polscy detaliści korzystający z usług operatora mogą już aktywować płatności od Klarny w kasach swoich e-sklepów. Szwedzki fintech jest pierwszym dostawcą płatności „kup teraz, zapłać później”, z którym Stripe nawiązał współpracę w Polsce.

Klarna specjalizuje się w nowoczesnych systemach płatności internetowych, w tym także płatnościach odroczonych. Za pomocą aplikacji mobilnej klienci mogą zapłacić za zakupy w trybie “kup teraz – zapłać później” w różnych sieciach sprzedaży. Usługa jest dostępna w 22 krajach na całym świecie, w tym w Wielkiej Brytanii, Australii oraz USA. Obsługuje ponad 150 milionów klientów i 500 tys. sprzedawców. Od 2021 roku można z niej korzystać także w Polsce.