– To kolejny ekscytujący moment w drodze Klarny do stania się najbardziej preferowaną metodą płatności, ale również dla sektora bankowego. Po otrzymaniu licencji, z 60 milionami klientów, staliśmy się jednym z większych europejskich banków. Współpracujemy również z 70 000 sklepów internetowymi operującymi zarówno w skali lokalnej, jak i międzynarodowej – skomentował Sebastian Siemiątkowski, Klarna CEO.

Czytaj także: „Chiński Kindle” pozyska 800 mln dolarów?

Polsko-szwedzki startup Klarna stał się bankiem

Klarna Bank już działa.

Uzyskanie licencji bankowej jest naturalnym kierunkiem rozwoju, umożliwiającym Klarnie poszerzenie portfolio produktów zarówno dla klientów, jak i sprzedawców. Posiadając najnowocześniejszą platformę technologiczną, elastyczność organizacyjną i koncentrując się na wygodzie klientów, innowacjach oraz prostocie rozwiązań, Klarna dąży do zrewolucjonizowania części usług w bankowości detalicznej.

– W czasach, kiedy cały tradycyjny sektor bankowy stoi w obliczu poważnego wyzwania, dostawcy płatności internetowych przeprowadzili na rynku usług finansowych najdalej idące zmiany. Klarna odegrała istotną rolę w dywersyfikacji i udoskonalaniu rynku metod płatności, a teraz, jako zorientowany na potrzeby konsumenta, opierający swój rozwój na produkcie oraz nowoczesnej technologii bank, posiadamy narzędzia, aby zmieniać bankowość detaliczną. Dokonamy tego poprzez dostarczenie rozwiązań gwarantujących użytkownikom wygodę, pomoc w sprawniejszej organizacji finansów osobistych oraz dalsze wspieranie biznesu w upraszczaniu zarządzania płatnościami. Możliwości są ogromne i jest to ekscytująca perspektywa – dodaje Sebastian Siemiątkowski.

Klarna powstała w 2005 roku w Sztokholmie, w oparciu o ideę, aby ułatwiać ludziom dokonywanie zakupów przez Internet, co znajduje swoje odzwierciedlenie w celu firmy – staniu się ulubionym sposobem płatności świata. Klarna oferuje płatności bezpośrednie, po odbiorze towaru oraz proste plany ratalne dostępne za pomocą jednego kliknięcia, które umożliwiają konsumentom płacenie w preferowany sposób, kiedy i jak chcą.

Kiedy firma nabyła SOFORT GmbH, który działa również w Polsce, założona została grupa kapitałowa Klarna. Przez ostatnie 12 lat technologia ewoluowała zmieniając otaczający nas świat, lecz misja firmy jest niezmienna – aby uczynić płatności, a teraz również i bankowość detaliczną, jak najprostsze, bezpieczne i tak bezproblemowe, jak to tylko możliwe.

Czytaj także: Już niedługo posiłek dostarczy nam pojazd elektryczny