Klarna otrzymała licencję bankową od szwedzkiego nadzoru finansowego w 2017 roku. Na razie rachunki bankowe są dostępne tylko dla określonej grupy klientów. Oferta bankowa szwedzkiego fintechu będzie stopniowo rozszerzana – pojawią się między innymi cele oszczędnościowe i integracja z kontem oszczędnościowym Klarna, które zostało udostępnione w czerwcu 2020 roku (dzięki współpracy z niemieckim fintechem Raisin).

Klarna udostępnia rachunki bankowe i pozyska 500 mln dolarów

Informacja o udostępnieniu rachunków bankowych zbiega się w czasie z plotkami o kolejnym dofinansowaniu dla Klarny. Szwedzki fintech ma niedługo pozyskać 500 mln dolarów, co ustali jego wycenę na imponującym poziomie 30 mld USD. Oznacza to, że wartość spółki potroi się od ostatniej inwestycji. Na razie Klarna nie komentuje tych doniesień, ale jeśli okażą się one prawdą będzie to oznaczało, że szwedzki fintech pozyskał 1,3 mld USD w zaledwie 12 miesięcy.

Ostatnia runda inwestycyjna Klarny miała miejsce we wrześniu 2020 roku – firma pozyskała wtedy 650 mln dolarów i osiągnęła wartość na poziomie 10,6 mld USD.

Klarna to szwedzki fintech założony przez Polaka – Sebastiana Siemiątkowskiego. Firma oferuje przede wszystkim odroczone płatności, rozwijając się dynamicznie na rynku USA. Obecnie spółka przygotowuje się debiutu na nowojorskiej giełdzie, a IPO powinno nastąpić w ciągu 2 najbliższych lat.