Klarna zamierza pozyskać około 500 mln dolarów od nowych i obecnych inwestorów. W szczytowym momencie Klarna była wyceniana na 5,5 mld dolarów, co oznacza, że spodziewana inwestycja niemal podwoi wartość spółki. Reuters podaje, że dofinansowanie może zostać ogłoszone już w ciągu najbliższych dni.

Fintech Klarna planuje debiut na amerykańskiej giełdzie

Firma założona w 2015 roku przez Sebastiana Siemiątkowskiego posiada obecnie około 85 mln klientów i 235 tys. partnerów w postaci sprzedawców. Klarna oferuje przede wszystkim odroczone płatności za zakupy, a obecnie prowadzi intensywną ekspansję w USA i Wielkiej Brytanii.

Kilka dni temu Klarna ogłosiła start nowej aplikacji mobilnej w Wielkiej Brytanii. Wśród nowości znalazły się między innymi alerty o spadku cen, możliwość tworzenia listy życzeń, czy oferty atrakcyjnych promocji dla klientów. Tylko w samych Stanach Zjednoczonych aplikację pobrano ponad 1,7 mln razy.

W artykule Reutersa czytamy, że już niedługo to właśnie USA ma stać się największym rynkiem dla Klarny, a w ciągu najbliższych dwóch lat fintech zamierza zadebiutować na amerykańskiej giełdzie. Wspomniana runda inwestycyjna będzie ostatnią przed planowanym IPO, a za kilka miesięcy Klarna ma rozpocząć rozmowy z bankami na temat debiutu wsparcia przy debiucie na Wall Street.

Obecnie w gronie inwestorów Klarny znajdują się między innymi Sequoia Capital, Bestseller, Dragoneer i Commonwealth Bank of Australia.