Klienci Banku Pocztowego mogą już korzystać z Apple Pay

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Apple Pay#Płatności
Opublikowano: 2 października 2019, 13:14 Aktualizacja: 3 października 2019, 10:01

Klienci Banku Pocztowego mogą już korzystać z Apple Pay. Nowa usługa jest dostępna zarówno dla posiadaczy rachunków indywidualnych, jak i firmowych.

Klienci Banku Pocztowego mogą dodawać do Apple Pay karty debetowe i kredytowe Mastercard i Visa. Takiej możliwości nie dają jedynie Naklejki płatnicze dostępne w ofercie banku – czytamy w komunikacie.

Apple Pay już dostępne w Banku Pocztowym

Tym samym Bank Pocztowy posiada już w swojej ofercie zarówno płatności mobilne Google Pay, jak i Apple Pay. Klienci mogą spodziewać się kolejnych nowości, gdyż Pocztowy zapowiada rychłe udostępnienie płatności zegarkami firmy Garmin (Garmin Pay).

W ostatnim czasie bank wprowadził między innymi bezpieczny sposób logowania do aplikacji EnveloBanku oraz zatwierdzania przelewów z użyciem biometrii (odcisk palca). Udostępnił klientom również płatności mobilne Google Pay, a dotychczasowi klienci Pocztowego zyskali możliwość korzystania z nowoczesnej platformy EnveloBanku, w zakresie bankowości internetowej i mobilnej.

Z Apple Pay mogą skorzystać posiadacze następujących sprzętów firmy z Cupertino: iPhone 6 (i nowsze), iPhone SE, iPad Pro, iPad (5 Generacja), iPad Air oraz iPad mini 3 i nowsze wersje. Każda transakcja jest autoryzowana biometrycznie – za pomocą Touch ID (odcisk palca), lub Face ID (w przypadku najnowszych iPhone’ów), a faktyczne numery kart płatniczych nie są przechowywane na urządzeniu, ani na serwerach Apple.

Obecnie Apple Pay w Polsce oferuje już większość dużych banków. W kolejności alfabetycznej są to: Alior Bank (w tym także T-Mobile Usługi Bankowe), Bank Millennium, Bank Pekao, BGŻ BNP Paribas, Credit Agricole, Getin Bank, ING Bank Śląski, mBank, Nest Bank, PKO Bank Polski, Raiffeisen Polbank i Santander Bank Polska. Apple Pay jest dostępne także w bankach spółdzielczych SGB, Revolucie i N26.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

klienci-banku-pocztowego-moga-juz-korzystac-z-apple-pay