Partner serwisu Visa dla biznesu

Klienci ING Banku Śląskiego mogą już korzystać z Garmin Pay

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#ING Bank Śląski#Płatności
Opublikowano: 25 września 2019, 15:25 Aktualizacja: 26 września 2019, 10:06

ING Bank Śląski poinformował o wdrożeniu płatności Garmin Pay. Z mobilnego portfela mogą już korzystać wszyscy posiadacze kart Visa zbliżeniowa. Do końca roku bank planuje rozszerzenie usługi także o karty kredytowe.

ING udostępnia Garmin Pay także dla kart kredytowych

Sprawdziliśmy i faktycznie, podpięcie karty ING do Garmin Pay przebiegło bez żadnych komplikacji. Tym samym Śląski jest już szóstym bankiem oferującym ten rodzaj płatności. Wcześniej usługa pojawiła się w Santander Bank Polska, Nest Banku, PKO Banku Polskim, Getin Banku i Banku Pekao.

Garmin Pay oficjalnie w ING Banku Śląskim

Aby móc płacić smartwatchem Garmin należy pobrać aplikację Garmin Connect z AppStore lub Google Play i sparować z nią swój zegarek, a następnie utworzyć portfel Garmin Pay razem z czterocyfrowym hasłem do portfela. Ostatnim etapem jest dodanie karty do portfela. Pierwsza płatność wymaga odblokowania smartwatcha hasłem ustalonym podczas tworzenia portfela Garmin Pay. Kolejne transakcje nie wymagają już podawania hasła na ekranie zegarka, ani PIN-u na terminalu – wszystko dzięki biometrycznej autoryzacji, ponieważ smartwatch stale monitoruje nasze tętno. Kodu PIN nie trzeba podawać także przy płatnościach powyżej 50 złotych.

Płatności Garmin Pay obsługują takie modele zegarków jak vivoactive 3, Forerunner 645, czy Fenix 5S Plus. Najtańsze zegarki kosztują około 900 złotych. Klienci ING Banku Śląskiego mogą kupić wybrane modele z funkcją Garmin Pay do 30% taniej – podało biuro prasowe banku.

Do wdrożenia Garmin Pay przygotowuje się także Bank Pocztowy. Już niedługo klienci Pocztowego będą mogli także skorzystać z Apple Pay – obie metody płatności dołączą do już oferowanego przez bank Google Pay.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

klienci-ing-banku-slaskiego-moga-juz-korzystac-z-garmin-pay