FinTecSystems specjalizuje się w analizie danych, agregacji rachunków i inicjowaniu przelewów z kont w innych bankach. Obsługuje takich klientów jak N26, DKB, Santander, Solarisbank, czy Check24.

Fintech Tink rozszerza swoją działalność w Niemczech

Platforma udostępniana przez fintech jest połączona z 99% banków w krajach niemieckojęzycznych, w związku z czym FinTecSystems obsługuje 3/4 wszystkich decyzji kredytowych online u naszych zachodnich sąsiadów. Firma powstała w 2014 roku, posiada cztery biura w Niemczech i zatrudnia 67 pracowników.

Przejęcie FinTecSystems pozwoli Tink na rozszerzenie działalności na kolejnych rynkach. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione. Warto przypomnieć, że to nie pierwsza akwizycja dokonana przez Tink. Już wcześniej fintech przejął takie spółki jak Open Wrks, Eurobits, czy Instantor.

Tink specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu open bankingu. Za pośrednictwem API fintech oferuje takie usługi jak agregacja rachunków, inicjacja płatności, czy możliwość zarządzania finansami osobistymi. Szwedzka spółka kieruje swoją ofertę zarówno do banków, jak i fintechów.

W 2020 roku Tink pozyskał od inwestorów łącznie 175 mln euro, dzięki powiększeniu rundy inwestycyjnej w grudniu. Wtedy celem fintechu miało być zatrudnienie kolejnych 200 pracowników (obecnie jest ich 400) i rozszerzenie działalności na 10 nowych rynków w Europie. Przejęcie FinTecSystems jest jednym z elementów tej strategii.