Przypomnijmy, że dyrektywa PSD II to obok RODO, a wcześniej NIS,  jeden z najgorętszych tematów dla sektora finansowego. W największym możliwym skrócie jej celem jest otwarcie dla FinTech-ów dostępu do rachunków klientów bankowych. Projekt ten dotyczy zatem praktycznie wszystkich podmiotów rynku finansowego ze szczególnym uwzględnieniem instytucji płatniczych. Od jego kształtu zależy nie tylko rozwój nowych FinTech-ów, ale także przyszłość największych wydawców kart i samych banków.

Link do projektu ustawy

Czytaj także: Kilka słów o PSD2

Kolejne podmioty zabierają głos w sprawie PSD II

Kilka miesięcy temu mieliśmy okazję przeprowadzić bardzo interesującą rozmowę z Panem Pawłem Bułgarynem, naczelnikiem wydziału w departamencie Rozwoju Rynku Finansowego w resorcie finansów. Wszystkich zainteresowanych procesem implementacji PSD II do prawa krajowego zachęcamy do zapoznania się z wywiadem – Paweł Bułgaryn, Ministerstwo Finansów – ułatwiamy życie FinTechom. Powyżej też krótki filmik wyjaśniający PSD II w dwie minuty.

Czytaj także: Czy Polacy są gotowi na PSDII? Sprawa Monedo pokazuje, że niekoniecznie

Dzisiaj na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawiły się stanowiska Komisji Nadzoru Finansowego, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, Rzecznika Finansowego, Prokuratury Generalnej, Narodowego Banku Polskiego, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Konfederacji Lewiatan.

Zainteresowanych wcześniejszymi uwagami odsyłamy do naszego tekstu – Implementacja PSD II – pierwsze uwagi do projektu ustawy o usługach płatniczych. W najbliższych dniach zapoznamy się z nowymi uwagami i umieścimy podsumowanie wraz z komentarzem na naszej stronie.