Kolejne wdrożenie startupu w PKO Banku Polskim

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#PKO BP#Start up
Opublikowano: 19 marca 2019, 10:43 Aktualizacja: 28 kwietnia 2019, 17:51

PKO Bank Polski wprowadza nową usługę dla klientów biznesowych w bankowości elektronicznej. Chodzi o narzędzie e-Prawnik, które pozwala na całkowicie zdalne i szybkie rozwiązanie problemu prawnego. Inicjatywa powstała we współpracy ze startupem TuPrawnik.

TuPrawnik to kolejny startup, który zdecydował się rozwijać pod skrzydłami programu „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”. Do tej pory realne wdrożenie w największym polskim banku przeprowadziły takie startupy jak Coinfirm, czy IC Solutions. Ten pierwszy umożliwia weryfikację autentyczności dokumentów bankowych w technologii blockchain, natomiast IC Solutions dostarcza narzędzie do utrwalania w formie elektronicznej tekstu pisanego za pomocą długopisu cyfrowego. Z PKO Bankiem Polskim blisko współpracował także startup NuDelta, który potem wdrożył swoje rozwiązanie (OCR dokumentów) w BGŻ BNP Paribas.

Startup TuPrawnik w PKO Banku Polskim

ePrawnik pomaga w krótkim czasie znaleźć prawnika, który wykona zleconą usługę prawną za ustaloną cenę – kwotę ustalamy z góry. Korzystając z platformy, klient otrzymuje oferty pomocy od prawników z najlepiej dopasowanymi specjalizacjami, z których może wybrać jedną, najbardziej odpowiadającą jego potrzebom.

Przepisy i otoczenie prawne stanowią jedną z istotnych barier w rozwoju firm. Brak łatwego dostępu do wiedzy z zakresu obowiązujących regulacji zmusza wielu małych przedsiębiorców do korzystania z obsługi prawnej oferowanej przez podmioty zewnętrzne. Więcej informacji na temat e-Prawnika można znaleźć na stronie www.pkobp.pl/e-prawnik.

e-Prawnik to kolejne po e-Księgowości, asystencie firmowym i e-Sklepie rozwiązanie, które ma tworzyć kompleksowy ekosystem usług dodatkowych dla MSP. Udostępniona w drugiej połowie lutego e-Księgowość umożliwia między innymi: wygodne fakturowanie, zarządzanie finansami przedsiębiorstwa, szybki dostęp do płatności, analizę bieżącej sprzedaży i kosztów oraz prognozowanie wydatków.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

kolejne-wdrozenie-startupu-w-pko-banku-polskim