TuPrawnik to kolejny startup, który zdecydował się rozwijać pod skrzydłami programu „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”. Do tej pory realne wdrożenie w największym polskim banku przeprowadziły takie startupy jak Coinfirm, czy IC Solutions. Ten pierwszy umożliwia weryfikację autentyczności dokumentów bankowych w technologii blockchain, natomiast IC Solutions dostarcza narzędzie do utrwalania w formie elektronicznej tekstu pisanego za pomocą długopisu cyfrowego. Z PKO Bankiem Polskim blisko współpracował także startup NuDelta, który potem wdrożył swoje rozwiązanie (OCR dokumentów) w BGŻ BNP Paribas.

Startup TuPrawnik w PKO Banku Polskim

ePrawnik pomaga w krótkim czasie znaleźć prawnika, który wykona zleconą usługę prawną za ustaloną cenę – kwotę ustalamy z góry. Korzystając z platformy, klient otrzymuje oferty pomocy od prawników z najlepiej dopasowanymi specjalizacjami, z których może wybrać jedną, najbardziej odpowiadającą jego potrzebom.

Przepisy i otoczenie prawne stanowią jedną z istotnych barier w rozwoju firm. Brak łatwego dostępu do wiedzy z zakresu obowiązujących regulacji zmusza wielu małych przedsiębiorców do korzystania z obsługi prawnej oferowanej przez podmioty zewnętrzne. Więcej informacji na temat e-Prawnika można znaleźć na stronie www.pkobp.pl/e-prawnik.

e-Prawnik to kolejne po e-Księgowości, asystencie firmowym i e-Sklepie rozwiązanie, które ma tworzyć kompleksowy ekosystem usług dodatkowych dla MSP. Udostępniona w drugiej połowie lutego e-Księgowość umożliwia między innymi: wygodne fakturowanie, zarządzanie finansami przedsiębiorstwa, szybki dostęp do płatności, analizę bieżącej sprzedaży i kosztów oraz prognozowanie wydatków.