Tym samym klienci Millennium dołączają do posiadaczy rachunków w PKO Banku Polskim i Idea Banku. Użytkownicy, którzy mają niedopłatę podatku, mogą uregulować zobowiązanie za pomocą systemu szybkich płatności internetowych Paybynet.

Wygodne opłacanie podatków dla klientów Banku Millennium

Z usługi mogą skorzystać podatnicy, którzy zaakceptują rozliczenie podatkowe przygotowane przez urząd skarbowy. Po zalogowaniu do serwisu Twój e-PIT i zaakceptowaniu zeznania podatkowego, w kolejnym oknie pojawia się opcja płatności wraz z informacją, za pośrednictwem jakiego banku można ją zrealizować. Zlecenie jest bardzo proste – wszystkie dane przelewu (dane właściwego urzędu podatkowego, kwota dopłaty, rodzaj zeznania) dodają się automatycznie. Wystarczy wybrać Bank Millennium, zalogować się do Millenetu, zweryfikować dane i zatwierdzić płatność. Proces wygląda niemal identycznie w przypadku PKO Banku Polskiego i Idea Banku.

Do serwisu Twój e-PIT można zalogować się na przykład za pomocą Profilu Zaufanego – to chyba najwygodniejsza opcja. Osoby, które nie posiadają jeszcze PZ mogą założyć go na przykład z poziomu bankowości internetowej w PKO Banku Polskim, Banku Pekao, Santander Bank Polska, mBanku, ING Banku Śląskim, Banku Millennium, T-Mobile Usługi Bankowe i Envelo.

e-PIT będzie dostępny na portalu podatkowym od 15 lutego do 30 kwietnia 2019 r. Z nowego rozwiązania Ministerstwa Finansów skorzystają podatnicy rozliczający się przy użyciu PIT-37 i PIT-38. W kolejnym roku usługa zostanie udostępniona również dla przedsiębiorców.