O sprawie pisze Reuters. Informacje na temat planowanego IPO pojawiają się kilka miesięcy po dużym dofinansowaniu dla amerykańskiej spółki. W maju Marqeta pozyskała 150 mln dolarów, co ustaliło jej wycenę na 4,3 mld USD.

Fintech Marqeta wejdzie na giełdę?

Reuters podaje, że Marqeta prowadzi obecnie rozmowy z bankami na temat potencjalnego wejścia na giełdę. Konsultacje potrwają przynajmniej do końca miesiąca, a IPO mogłoby nastąpić pod koniec bieżącego roku lub w roku kolejnym.

Marqeta to fintech z siedzibą w Kalifornii, założony w 2010 roku. Spółka stworzyła platformę Open API która umożliwia między innymi przetwarzanie płatności kartowych, czy wydawanie kart debetowych dla pracowników lub klientów. Platforma umożliwia szybkie przejście procedury niezbędnej do wydawania kart płatniczych, a także dostosowania ich parametrów do usług, które dany startup fintech chce dostarczać na rynek.

Za pośrednictwem platformy Marqeta wydano już 140 mln kart płatniczych, a z jej usług korzystają takie firmy jak Uber, Affirm Square, czy Instacart. Marqeta jest wspierana przez Mastercard, Visę i Goldman Sachs. Ostatnia dwójka brała udział w rundzie inwestycyjnej fintechu z 2019 roku, kiedy to pozyskał on 160 mln dolarów. W 2019 roku przychody Marqeta przekroczyły 300 mln USD, podwajając wynik z roku 2018.

W poprzednim tygodniu Reuters informował o planowanym IPO największego fintechu świata – Ant Group, należącego do giganta e-commerce Alibaba.