Partner serwisu Visa dla biznesu

Kolejny ubezpieczyciel pozwoli rozłożyć płatności na miesięczne raty. Pomoże im polski fintech

Fintek
Fintek
#Insurtech#Płatności
Opublikowano: 24 lipca 2019, 09:30 Aktualizacja: 24 lipca 2019, 11:09

Uniqa wprowadziła możliwość rozłożenia płatności za ubezpieczenia komunikacyjne na 12 rat. Dotychczas klienci mogli płacić jednorazowo lub w 2 i 4 ratach. Wdrożenie będzie możliwe dzięki wykorzystaniu platformy hiPRO.

Kolejny ubezpieczyciel pozwoli rozłożyć płatności na miesięczne raty. Pomoże im polski fintech

hiPRO to polska spółka z sektora InsurTech, która pomogła w podobnym projekcie innym ubezpieczycielom – między innymi Alianz, Benefia, Concordia i TUZ Ubezpieczenia. Z platformy hiPRO korzystają również Alior Bank, PayU i BLIK – czytamy na stronie firmy.

Uniqa skorzysta z platformy polskiego fintechu hiPRO

Fintech hiPRO oferuje rozwiązanie pozwalające zastąpić raty oferowane przez Uniqa kredytem bankowym. Tym samym ubezpieczyciel nie ponosi ryzyka kredytowego, a klient zyskuje wygodną formę płatności za ubezpieczenia. O tym, że raty są popularną i wygodną metodą płatności w Polsce nikogo raczej nie trzeba przekonywać. Korzysta z nich średnio 50% Polaków – wyjaśnia Uniqa w komunikacie.

Platforma hiPRO łączy portal sprzedażowy Uniqa z bankiem, który udziela kredytu. Klient otrzymuje kredyt bez podpisywania jakichkolwiek dokumentów w mniej niż minutę. Proces odbywa się online, a umowa akceptowana jest kodem SMS, który bank przesyła na telefon klienta. Poza tym klient zyskuje niższy koszt finansowania w porównaniu z ratami finansowanymi przez ubezpieczyciela.

Wybierając płatność w 12 ratach, klient ma porównywalną zwyżkę składki jak przy dwóch ratach, równocześnie niższą niż przy czterech ratach. Inne korzyści dla klienta to także proste formalności i brak zaświadczeń. Minimalna wartość kredytu to 400 zł, a maksymalna 6000 zł.

Przy okazji warto przypomnieć o ciekawym wdrożeniu innego ubezpieczyciela – mowa o autocasco na godziny, oferowane przez AVIVA. Za pośrednictwem aplikacji AVIVA można zakupić AC na okres od 3 godzin do 30 dni. Usługa wystartowała pod marką TERAZ.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

kolejny-ubezpieczyciel-pozwoli-rozlozyc-platnosci-na-miesieczne-raty-pomoze-im-polski-fintech