Partner serwisu Visa dla biznesu

Komisja Europejska bierze się za Apple

Fintek
Fintek
#Apple#Apple Pay#Prawo
Opublikowano: 17 czerwca 2020, 11:28 Aktualizacja: 17 czerwca 2020, 11:29

Komisja Europejska jest wrażliwa na działania antymonopolowe. Wczoraj instytucja wszczęła oficjalne postępowanie przeciwko Apple. KE sprawdzi, czy warunki dystrybucji usług za pośrednictwem sklepu App Store i Apple Pay nie naruszają zasad konkurencji.

Margrethe Vestager

Apple pobiera wysokie prowizje od twórców aplikacji – nie jest to żadna nowość. Komisja Europejska sprawdzi, czy zasady App Store nie naruszają prawa unijnego.

Ponadto Komisja przyjrzy się Apple Pay – gigant z Cupertino wymaga od twórców aplikacji, by były one zintegrowane z systemem płatności Apple. Wśród firm, którym nie podobają się praktyki Apple jest m.in. Spotify.

Apple na celowniku Komisji Europejskiej

Komisja Europejska poważnie traktuje zarzuty wobec amerykańskiego giganta. Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Margrethe Vestager (na zdjęciu) stwierdziła, że wydaje się, że Apple narzuca warunki w jaki sposób Apple Pay powinien być wykorzystywany w aplikacjach.

Vestager zwraca uwagę, że działania firmy Apple nie powinny pozbawiać konsumentów z możliwości wyboru innych metod płatności.

/LP


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

komisja-europejska-bierze-sie-za-apple