W ciągu ostatnich tygodni inwestorzy jeszcze mocniej zainteresowali się fintechami inwestycyjnymi. W związku z tzw. „szaleńczym handlem” (ang. trading frenzies) i podbijaniu między innymi kursu akcji GameStop fintech Robinhood pozyskał na początku roku 2,4 mld dolarów dofinansowania. Spółka jest już wyceniana na około 20 mld USD.

Fintech Public.com pozyskuje 220 mln dolarów. Rzuci wyzwanie Robinhoodowi?

Tam gdzie jest popyt pojawia się i podaż. Public.com otrzymał właśnie 220 mln dolarów dofinansowania, osiągając wycenę 1,2 mld USD. Firma oferuje między innymi aplikację pozwalającą na handel akcjami bez prowizji. Główna siedziba spółki mieści się w Nowym Jorku. Fintech posiada także biuro w Kopenhadze.

W ramach aplikacji użytkownicy tworzą coś na kształt społeczności inwestycyjnej. Mogą dzielić się swoimi spostrzeżeniami i obserwować popularnych inwestorów, w stylu podobnym do wielu platform społecznościowych – opisuje działalność spółki serwis Reuters.

W sumie od początku działalności Public.com pozyskał 310 mln dolarów dofinansowania. Wsparcia udzielili tacy inwestorzy jak Tiger Global Management, Accel Partners, czy Dreamers VC (fundusz należący do aktora Willa Smitha). Fintech zamierza wykorzystać środki na rozwijanie nowych funkcji – chodzi m.in. o handel kryptowalutami, czy możliwość utworzenia powtarzalnych zleceń.