Konto jest zwolnione z opłat za prowadzenie, a saldo do 3 tys. zł jest oprocentowane na 2,5% w skali roku (oprocentowanie jest zmienne). Niestety najmłodsi nie będą mogli korzystać z bankowości internetowej i mobilnej, a do konta nie jest też wydawana karta płatnicza.

Konto Jakie Chce dla dzieci poniżej 13. roku życia

Bank już od dawna oferuje konto dla dzieci, teraz jednak można je założyć online. Rodzice mogą otworzyć rachunek bez udziału dzieci. Jest on aktywny zaraz po otwarciu, a w ciągu kilku dni opiekun otrzyma do niego podgląd.

Aby otworzyć rachunek, należy spełniać następujące warunki: dziecko nie ma jeszcze w banku żadnych produktów, a narzędziem autoryzacji operacji wykonywanych przez rodzica jest smsKod. Jeśli w bankowości internetowej ustawiony jest inny sposób autoryzacji, na czas otwarcia konta wystarczy wejść w „Ustawienia” i zmienić sposób potwierdzenia zleceń. Klienci z mobilnym podpisem również będą mogli, jeszcze w tym kwartale, otworzyć konto dziecku w bankowości internetowej – czytamy w komunikacie Santander Bank Polska.

Konto dla dziecka poniżej 13 roku życia można założyć także w ING Banku Śląskim – bez wychodzenia z domu. Usługa została wdrożona kilka dni temu, a pociecha otrzymuje do rachunku kartę przedpłaconą Mastercard. Wcześniej podobne oferty pojawiły się w mBanku (eKonto Junior) i PKO Banku Polskim.