By założyć konto nową metodą, należy na elektronicznym wniosku jako formę podpisania umowy wybrać opcję Online i wskazać na liście inny bank, w którym mamy konto. Następnie wystarczy podać podstawowe dane i zalogować się na konto we wskazanym wcześniej banku w celu sprawdzenia tożsamości.

Więcej otwartej bankowości w Banku Millennium

Po zapoznaniu się z dokumentami i wyrażeniu odpowiednich zgód, umowę zatwierdzimy hasłem SMS. Obecnie z usługi mogą korzystać osoby posiadające konto osobiste w Alior Banku, BNP Paribas, ING Banku Śląskim, mBanku, Pekao SA oraz Santander Banku.

To nie jedyne rozwiązanie Banku Millennium z obszaru otwartej bankowości. Klienci mają dostęp także do agregatora rachunków, dzięki któremu w bankowości Millenium można podejrzeć stan konta i historię transakcji na koncie w innych bankach. Obecnie są to Alior Bank, BNP Paribas, Bank Pekao, Citi Bank, ING Bank Śląski, Inteligo, mBank, PKO BP oraz Santander Bank.

Millennium udostępnia również możliwość inicjowania przelewów poprzez swój serwis internetowy Millenet z kont w Alior Banku, Banku Pekao, ING Banku Śląskim, mBanku, PKO BP oraz Santander Banku. Klienci mogą skorzystać też z potwierdzenia dochodu w procesie ubiegania się o kredyt gotówkowy poprzez logowanie do jednego z siedmiu innych banków. W podobny sposób można otworzyć także konto firmowe Mój Biznes online.

– Jako pierwsi na rynku wdrożyliśmy proces zakładania konta, który wykorzystuje potencjał usługi dostępu do informacji o rachunku AIS (ang. Account Information Service) w ramach otwartej bankowości. Od października zeszłego roku w podobny sposób mogą zakładać konta firmowe właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych. Teraz udostępniliśmy ten sposób również klientom indywidualnym – mówi Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej.