Partner serwisu Visa dla biznesu

Konto w BNP Paribas można już otworzyć bez wychodzenia z domu

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#BNP Paribas#Fintech
Opublikowano: 16 kwietnia 2020, 12:34 Aktualizacja: 16 kwietnia 2020, 12:34

BNP Paribas wprowadza wideoweryfikację, dzięki czemu rachunek w banku można otworzyć bez wychodzenia z domu. Wystarczy aplikacja mobilna GOmobile i smartfon wyposażony w kamerę. Tożsamość weryfikowana jest w oparciu o nagranie twarzy.

Konto w BNP Paribas można już otworzyć bez wychodzenia z domu

Pierwszym krokiem jest zainstalowanie aplikacji GOmobile na telefonie. Po uruchomieniu aplikacji należy wybrać przycisk „Otwórz nowe konto” i postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie. Klient podaje niezbędne dane, udziela zgody i wybiera rodzaj karty powiązanej z kontem. Weryfikacja tożsamości odbywa się poprzez zrobienie zdjęcia obu stron dowodu osobistego oraz filmików przedstawiających ujęcie twarzy podczas wykonywania trzech określonych ruchów głowy.

BNP Paribas wdraża wideoweryfikację w aplikacji GOmobile

Jeśli wszystko się zgadza, możliwe jest przejście do kolejnych kroków. System prosi o uzupełnienie dodatkowych danych i wniosek kierowany jest do weryfikacji biznesowej. Później następuje przekierowanie do serwisu Autenti, partnera banku, który zapewnia bezpieczeństwo zawierania umów przez Internet. Po zapoznaniu się z treścią umowy klient podpisuje ją za pomocą kodu przesłanego przez SMS. Po potwierdzeniu przez bank, można korzystać z nowego konta.

Rachunek jest w pełni aktywny, dostępny zarówno w aplikacji mobilnej, jak i w systemie bankowości internetowej – GOonline. Od tej pory możliwe jest np. wnioskowanie o kolejne produkty banku czy płacenie rachunków. Karta bankowa domyślnie powiązana z rachunkiem to bezpłatna Karta Otwarta na Dzisiaj. Zakładając konto, można wybrać też karty oferujące szerszy zakres usług m.in. Kartę Otwartą na eŚwiat – czytamy w komunikacie.

BNP Paribas jest kolejnym bankiem, który w ostatnim czasie wprowadził wideoweryfikację. Wcześniej możliwość otwarcia rachunku za pomocą selfie udostępnił ING Bank Śląski. Takie rozwiązanie wdrożył także Bank Millennium.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

konto-w-bnp-paribas-mozna-juz-otworzyc-bez-wychodzenia-z-domu