Pierwszym krokiem jest zainstalowanie aplikacji GOmobile na telefonie. Po uruchomieniu aplikacji należy wybrać przycisk „Otwórz nowe konto” i postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie. Klient podaje niezbędne dane, udziela zgody i wybiera rodzaj karty powiązanej z kontem. Weryfikacja tożsamości odbywa się poprzez zrobienie zdjęcia obu stron dowodu osobistego oraz filmików przedstawiających ujęcie twarzy podczas wykonywania trzech określonych ruchów głowy.

BNP Paribas wdraża wideoweryfikację w aplikacji GOmobile

Jeśli wszystko się zgadza, możliwe jest przejście do kolejnych kroków. System prosi o uzupełnienie dodatkowych danych i wniosek kierowany jest do weryfikacji biznesowej. Później następuje przekierowanie do serwisu Autenti, partnera banku, który zapewnia bezpieczeństwo zawierania umów przez Internet. Po zapoznaniu się z treścią umowy klient podpisuje ją za pomocą kodu przesłanego przez SMS. Po potwierdzeniu przez bank, można korzystać z nowego konta.

Rachunek jest w pełni aktywny, dostępny zarówno w aplikacji mobilnej, jak i w systemie bankowości internetowej – GOonline. Od tej pory możliwe jest np. wnioskowanie o kolejne produkty banku czy płacenie rachunków. Karta bankowa domyślnie powiązana z rachunkiem to bezpłatna Karta Otwarta na Dzisiaj. Zakładając konto, można wybrać też karty oferujące szerszy zakres usług m.in. Kartę Otwartą na eŚwiat – czytamy w komunikacie.

BNP Paribas jest kolejnym bankiem, który w ostatnim czasie wprowadził wideoweryfikację. Wcześniej możliwość otwarcia rachunku za pomocą selfie udostępnił ING Bank Śląski. Takie rozwiązanie wdrożył także Bank Millennium.